Спортсмен, богатир Назар Павлів з відсутністю якісної реабілітації стикався неодноразово.
"Фізична реабілітація є частиною фізичної культури, тому я оцінюю її як спортсмен. У нас зараз багато людей займається фізкультурою і спортом, і тому травми можуть бути у будь-кого. Після травми потрібно консультуватися у хорошого реабілітолога", – говорить Павлів.
Окрім цього, спортсмен каже, що в медзакладах потрібне і оновлене обладнання. Був випадок, коли велетню треба було зробити МРТ, однак обладнання, яке є в івано-франківських клініках, має обмеження щодо ваги пацієнта. Тому він змушений був шукати медичної допомоги в інших містах. Тепер покладає великі надії на фахівців, які за кілька років закінчать нову спеціальність в ІФНМУ.
Ректор університету Микола Рожко зазначає, що потреба у якісних реабілітологах назріла давно і лише зараз вдалося отримати ліцензію на навчання фахівців. В закладі є відповідна матеріальна база для цього.
"Ми зараз живемо в суворій реальності. І ми відчуваємо гостру потребу у цій спеціальності, і вона буде лише збільшуватися. У нас є відповідна база, науковий, кадровий потенціал", – розповідає ректор.
Завідувач кафедри травматології та ортопедії ІФНМУ, професор Вадим Сулима каже, що вже давно мріє викладати цю спеціальність, оскільки травматологія міцно пов’язана з реабілітацією.
"Наразі все покинуто на відповідальність самого хворого і його бажання одужати. Таку людину, яка була би навчена, як це зробити, знайти дуже важко", – констатує Вадим Сулима.
Науковець зауважує, що реабілітація потрібна не лише тим людям, які отримали прямі фізичні травми, а й тим, хто пережив інсульти, інфаркти, вроджені патології, хронічні захворювання легень, опорно-рухового апарату.
Навчання на спеціальності "Фізична терапія та ерготерапія" коштуватиме 10 тисяч гривень на рік. Відкрито перший набір на 100 місць.