fbpx

В Івано-Франківську не переобрали керівника бібліотечної системи

Суспільство 16:06, 13.07, 2016

Відбулося засідання конкурсної комісії на заміщення вакантної посади директора Івано-Франківської централізованої бібліотечної системи.

Сьогодні провели співбесіду з кандидатами та прослухали їхню програму бачення роботи на найближчі п’ять років. Кандидатів на заміщення посади було двоє: Ганна Медвідь (теперішня очільниця бібліотек міста) та Ганна-Анастасія Мельничук.

Ганна Медвідь у своєму виступі розповіла членам комісії, що на цій посаді працює більше 16 років, а в системі бібліотек міста (яка, до слова, включає 17 бібліотек Івано-Франківська) працює протягом 30 років.

Жінка розповіла, інформує ГК, що за весь період її роботи очільником міської бібліотечної системи не закрили жодної бібліотеки, натомість відкрилось кілька нових. Кандидат скаржилася, що сьогодні важко залучати читачів до бібліотек, особливо молодь. За цей період створили два сайти, що мають попит. Великим досягненням міста стало створення локальної єдиної мережі бібліотек, що дозволяє дізнатись, в якій бібліотеці є кожне з видань та чи можна взяти почитати ту чи іншу книгу додому.  Бібліотеки брали участь у великій кількості конкурсів, в деяких вдавалось перемагати. Наприклад, сайт дитячої бібліотеки міста визнаний найкращим з-поміж сайтів для дітей і юнацтва України.

У бібліотечній системі створені клуби за інтересами, один з яких утворили спільно з управлінням юстиції.

Зараз працюють над новим приміщенням, в якому зроблять дитячий театр. Для цього там навіть створили невелику сцену. Таким чином хочуть організувати місце для відпочинку дітей і батьків. Планують використовувати досвід закордонних бібліотек, адже побувавши в Польщі, Ганна Медвідь надихнулась на ряд проектів, які планує запровадити в Івано-Франківську.

Сьогодні бібліотечна система міста братиме участь у конкурсі зі спільної роботи бібліотек з новоствореною поліцією. У конкурсі бере участь 12 областей України.

У керівника бібліотечної системи в планах відкриття нової філії в мікрорайоні Пасічна. Планується запровадження надання нових послуг в мережі Інтернет.

Міські бібліотеки співпрацюють з громадською організацією "Дім" та з дітьми воїнів АТО і дітьми-переселенцями. Започаткували роботу з організацією, що працює з родинами, в яких діти потребують допомоги.

Наступною виступила 26-річна Ганна-Анастасія Мельничук, яка переконана, що бібліотека має стати осередком життя громади і молоді, стати брендом міста і його обличчям.

Вона готова залучати неурядові організації і активістів для проведення майстер-класів, тренінгів, круглих столів. Кандидат перемагала в ряді проектів з популяризації бібліотек. Готова дбати про персонал бібліотеки і заохочувати його до роботи.

Комісія приступила до обговорення. Більшість членів комісії переконані, що молода кандидатка ще не зможе керувати бібліотечною системою, адже це складна адміністративна робота, на якій доведеться керувати великою кількістю людей, в тому числі і старших.

У теперішньої очільниці набагато більше досвіду. В цій роботі важко створити комфортні умови для колективу, переконані члени конкурсної комісії. Хоча в молодшої претендентки  є велике майбутнє, на думку членів комісії, але романтизму і перемог у кількох конкурсах замало для керівництва.

В свою чергу роботу теперішнього керівника комісія оцінює дуже високо. Члени стверджують, що відбувся великий прорив у цій галузі за останні роки.

Молодій кандидатці радять працювати в бібліотечній системі, але не очолювати її. Натомість за можливості їй пропонуватимуть посади в бібліотечній системі для втілення креативних проектів.

Після обговорення кандидатів та шляхом проведення відкритого голосування комісія одноголосно вирішила, що керівником бібліотечної системи залишиться Ганна Медвідь.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: