Для показу глядачам організатори відібрали три стрічки: "Залізна сотня" та "Нескорений" Олеся Янчука, а також "Жива" Тараса Химича.
За словами директора театру кіно "Люм'єр" Лідії Шкрібляк, у цьому місяці на великому екрані показують найбільше українських фільмів за всю історію закладу. Попит на вітчизняний кінематограф серед глядачів зростає.
"На мою думку, українське кіно піарять недостатньо. Але є великий прорив в тому, що над цим працюємо. Цю культуру теж треба системно виховувати", – каже Лідія Шкрібляк.
Актор стрічки "Жива" Ростислав Держипільський зазначає, що українське кіно потрібно пропагувати та доносити до глядачів усіма можливими методами.
"Зараз, на мою думку, дуже хороша тенденція в кінопросторі з пропагандою українського кіно. Але тут усе залежить від держави, від кінотеатрів, які беруть чи не беруть наші фільми, але й багато залежить від наших глядачів, чи вони будуть приходити, дивитися і "голосувати квитком", – розповідає Ростислав Держипільський. – Ми не повинні замилюватися і, навіть якщо продукт поганий, казати, що він хороший. Ми повинні мати свою думку".
Він додає, що стосовно українського патріотичного кіно думки глядачів можуть розбігатися.
"Чи в кінематографі, чи в театрі ми повинні знати свою історію. Звичайно, що кожен режисер по-своєму пропускає через себе події, які він хоче донести до глядача, і це його художнє право, – зауважує актор. – Ми повинні знати історію, проживати її і робити з цього висновок. Я дуже хочу, щоб у майбутньому, окрім важких сторінок, ми виходили в позитив".
Наразі, на його думку, акценти в патріотичному кіно змінюються в силу актуальності, а політичні моменти замінюються окремими людськими долями.