fbpx

В Івано-Франківську вшанували жертв Голокосту

Наша історія 19:13, 27.01, 2016

27 січня міжнародна єврейська спільнота відзначає день пам'яті жертв Голокосту. Адже саме цього дня у 1945 році були звільнені в'язні нацистських концтаборів поблизу польського міста Освенцім. Вшанувати пам'ять про жертв Голокосту, покласти вінки та квіти до місць масового захоронення євреїв, загиблих від рук окупантів, прибули представники обласної та міської влади, а також єврейських громадських організацій області.

Зокрема, покладання квітів та символічного каміння відбулися на кладовищі в обласному центрі (по вулиці Ленкавського) та поблизу с. Павлівка Тисменицького району, інформує прес-служба Івано-Франківської ОДА.

 

Присутні пригадали трагічні події 40-х років минулого століття, поділилися спогадами тих, хто дивом вижив. Зокрема, голова Івано-Франківської організації колишніх в’язнів нацистських концтаборів і гетто Борис Арсен зачитав рядки листа коломиянки, яка розповіла про останні дні життя своїх батьків:

"У березні 1942 року нашу сім’ю, як і всіх євреїв навколишніх сіл, було забрано у Коломийське гетто № 3, яке знаходилося на Кутському передмісті, йшлося у повідомленні. – Всі ми дуже голодували, а тому я, як найменша, мала змогу крадькома пролазити під парканом із гетто і діставати їжу".

За словами авторки листа, вона бігала по околицях міста і таким чином впродовж півроку приносила в’язням харчі.

"Та одного разу, десь у листопаді 42 року, я прийшла та не застала нікого із рідні та батьків в гетто, – писала коломиянка. – Того разу була велика акція, і куди їх забрали, що з ними сталося, я не знаю й досі".

Обставинами загибелі представників єврейської та польської інтелігенції поділився головний рабин регіону Моше-Лейб Колесник.

"На початку серпня 1941 року під час акції "блакитний понеділок" (3-4 серпня) у місті було вбито 2865 єврейських та польських представників інтелігенції,  розповів Лейб Колесник. – Тривалий час їхні тіла навіть не були похованими".

Голова єврейської громади Івано-Франківської області Ігор Фефер висловив вдячність за підтримку у збереженні пам’яті про загиблих євреїв та  допомогу у проведенні впорядкування території поблизу пам’ятника їм у Павлівці. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: