fbpx

В Івано-Франківську визначилися з пам’ятником Романові Шухевичу. ФОТО

Суспільство 20:42, 31.10, 2018

В Івано-Франківську визначили переможця конкурсу ескізних проектів пам’ятника Романові Шухевичу.

Нагадаємо, мер Марцінків пообіцяв біля школи-гімназії №2 "перший і поки єдиний в Україні" пам'ятник Роману Шухевичу. Хоч в області вже є кілька.

Сьогодні провели засідання конкурсної комісії на визначення переможця ескізних проектів майбутнього пам’ятника.

За словами заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Олександра Левицького, конкурс проводився і раніше, але комісія з певних причин не визначила переможця, і нині є нові претенденти зі своїми роботами.

Всього на конкурс подали заявки чотири автори, які представили п’ять ескізів, інформує Галка.

1

Архітектор Володимир Семків, автор однієї з робіт, розповідає, що завданням команди було зобразити особистість Шухевича через його портрет.

"Хочемо якось прив’язати Романа Шухевича до війська, яке він очолював. Тому ми вирішили презентувати гранітне погруддя командира серед стальних стел, які символізують військо. Загальна картина пам’ятника творить тризуб. Орієнтовна вартість 800-900 тисяч гривень", – каже Семків.

За словами автора ще двох робіт Ігоря Семака, була ідея втілити в пам’ятнику незламність духу Шухевича.

"Тому одна його рука затиснута в кулак, що символізує незламність. Загалом постаменти у вигляді трапецеподібної форми. Позаду скульптурної частини хочемо встановити надписи на стелах. Матеріал пам’ятників – бронза. Висота – близько 2,60 метра, а вартість близько мільйона гривень", – пояснює Семак.

Автор ще одного ескізу Мар’ян Король каже, що Роман Шухевич його надихнув своїм героїзмом на роботу з каменю.

2

"Тому я би хотів виробити пам’ятник з такого міцного матеріалу, як його характер. Пропоную реалістичне зображення генерала. Виконати його хочу з піщаника. Висота пам’ятника – 3.20 метри, вартість – 550 тисяч".

Ще одним претендентом є спільна робота різних скульпторів з України. За словами авторів, пам’ятник досить класичний, а плащ Шухевича додає йому об’єму. В плащі закладена ідея лицарського хреста. Крім того, поруч хочуть встановити стінку, на якій напишуть сентенції командира. Висота бронзового монумента – 4 метри, орієнтовна вартість – 1 мільйон 200 гривень.

Під час обміну думкамиі детального аналізу у кожного з претендів журі побачило свої недоліки, але після довгого обговорення конкурсна комісія більшістю голосів визначила переможця – спільну роботу тандему калуських скульпторів Ігоря Семака і Євгена Шатирка. Втім, свою роботу авторам доручили ще доопрацювати.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: