Про це в інтерв'ю "Апострофу" заявив директор інституту Володимир В'ятрович, пише УП.
"Я думаю, що нам не варто говорити про таке державне свято, як 1 травня. Також поступово і точно треба переводити акцент з 9 травня на 8 травня. Також я переконаний, що не варто робити державним і святковим днем 8 березня", – підкреслив він.
За словами історика, Український інститут національної пам'яті вже розробив відповідний проект закону "Про державні свята в Україні".
"Найближчим часом будемо виставляти на громадське обговорення це питання. Головним завданням в цьому напрямку буде, дійсно, впорядкування цих свят, тому що у нас календар наповнений якимись новими українськими національними святами, а старі радянські свята все одно залишаються. Усе це потребує певного впорядкування. Я думаю, що цього року депутати підтримають нашу ініціативу і ухвалять цей закон", – заявив В'ятрович.
На його думку, на державному рівні мають відзначатися лише ті свята, які присвячені подіям, що були переломними та надзвичайно важливими для України як держави, наприклад День незалежності й День Конституції. "А не якісь свята, які залишилися нам у спадок від радянського минулого", – додав історик.
В'ятрович нагадав, якою великою перемогою для України була відмова від 23 лютого.
"Це свято вже майже зникло, і показником того є бізнес і комерція, які теж переорієнтувалися. Тобто 14 жовтня абсолютно поступово витісняє те, що стосувалося 23 лютого. З часом 14 жовтня повністю приживеться і буде саме тим днем, у який ми будемо згадувати захисників України, захисників у широкому сенсі", – зазначив директор Інституту національної пам'яті.