fbpx

В Україні запровадять страхову медицину в 2017 році, – МОЗ

Здоров'я 19:48, 04.10, 2016

Зміна системи охорони здоров'я на страхову модель розпочнеться у 2017 році і триватиме три роки.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк, передає прес-центр МОЗ.

За словами міністра, трансформація стартує з запуску сімейної медицини європейського зразка на базі поліклінік, амбулаторій та ЦПМСД.

"За минулі 25 років було розроблено 21 законопроект про запровадження страхової медицини. Багато з них передбачали створення великих бюрократичних структур чи переспрямування бюджетних потоків в чиїсь кишені – на щастя, Верховна Рада не дозволила цього. Мета нашої команди – почати запускати страхову модель медицини на практиці вже у 2017 році, і ми знайшли спосіб зробити це з мінімальними і зрозумілими всім змінами в законодавстві", – зазначив Ковтонюк.

Міністр також додав, що українці зможуть вільно обирати сімейного лікаря і педіатра для своїх дітей. Також прив'язка до місця проживання скасовується.

"Наша мета – лікар кожній родині. Сімейний лікар повинен стати агентом сім'ї в системі охорони здоров'я, направляти, слідкувати за здоров'ям та забезпечувати всю первинну діагностику. Сім'я повинна йому довіряти, а для цього лікар має бути мотивований – передусім фінансово", – наголосив Ковтонюк.

Міністр зазначив, що технічним оператором перерахування бюджетних коштів стане прозора страхова агенція, що здійснюватиме документообіг з лікарями.

"Українці і так сплачують податки. Наша задача – забезпечити їх прозоре та ефективне використання. Кожен громадянин України, незалежно від місця проживання та достатку, повинен мати доступ до сімейного лікаря, а громади не повинні відправляти "гонців" до Києва для вимолювання додаткових бюджетів. Логіка дуже проста: ви обираєте лікаря – ми йому платимо", – додав він.

Нагадаємо, українцям відшкодовуватимуть вартість життєво необхідних ліків. Таку урядову ініціативу опрацьовує міністерство охорони здоров'я. Разом із фармацевтами керівники медичної галузі нині готують національний перелік медикаментів, який складатиметься орієнтовно з 260 позицій. Туди ввійдуть ліки від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету та інших важких патологій. Коли список буде затверджено, почне працювати програма реімбурсації – здешевлення для хворих вартості препаратів. Людям повертатимуть частину вартості або повну вартість ліків.
 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: