fbpx

В умовах наступного конкурсу для перевізників у Франківську прописали систему електронних квитків

Суспільство 19:52, 03.10, 2015

На 20 жовтня в Івано-Франківську призначено конкурс для перевізників на маршрутах громадського транспорту. Його вперше проведуть по-новому – перед камерами. А 50% конкурсної комісії буде з громадських активістів.

На конкурс виставили 14 лотів, кожен з яких передбачає один або кілька маршрутів, за які відповідатиме один перевізник – переможець. Отже, переможців має бути максимум 14, а це при тому, що нині в нашому місті працює 110 перевізників.

Плюс до всього – всі маршрути нові, адже написані вони під нову транс­портну мережу, яка має запрацювати в місті. Вона передбачає, що у Франківську буде 23 маршрути, замість теперішніх 47, а на них будуть курсувати 157 малих автобусів – нині ж їх 263.

Разом з тим мають з’явитися 37 великогабаритних автобусів на 90 місць, їздитимуть вони на найбільш популярних маршрутах. Якщо перевізник не має таких автобусів, а їх зараз ні в кого нема, в умовах прописано, що він може виграти цей лот і з малими автобусами, але протягом року має їх замінити на великі. Інакше буде проведено новий конкурс, пише Репортер.

Виграти певний лот має шанс лиш той перевізник, в якого достатньо машин для обслуговування цього маршруту, в середньому вимагається 15. Проблема в тому, що нині чимало перевізників мають всього 1-2 автобуси.

Прописані там і як уже відомі вимоги – GPS, відеореєстратори у кожній машині, перевезення пенсіонерів з 10 до 16, так і нові, для прикладу, перевіз­ник погоджується на запровадження системи електронного квитка, має забезпечити водіям комплекти сезонних форм і т. д.

В Департаменті транспорту міськвиконкому кажуть, що головний акцент робили на тому, аби у місті були якісні перевізники.

"Тому що суб’єкта, який має один автобус, перевізником назвати не можна, – пояснив начальник Департаменту Михайло Смушак. – Перевізник – це така людина, яка має мати свою базу, де ті автобуси мають обслуговуватися, яка має мати в штаті лікаря, який кожного дня випускає водія на лінію… Якщо перевізник має один автобус, то хіба він здійснює кожного дня огляд? По системі GPS ми бачимо, як машини просто з-під будинків виїжджають на лінію…"

Перевізникам не подобається нова схема руху? В департаменті кажуть, що їх прекрасно розуміють, бо ж стара схема була більш орієнтованою на перевізників, а не на пасажирів. Були райони, куди взагалі маршруткою нереально добратися, а разом з тим усі їхали через ринок, вокзал, пошту…

Плюс до всього у новій схемі зробили акцент на розвиток КП "Електроавтотранс", для прикладу, такий район як АС № 2 і вулиця Галицька повністю віддали тролейбусам. Звісно, це перевізникам теж не подобається, але в департаменті певні, що муніципальний транспорт не має бути збитковим.

Також хочуть запровадити систему штрафів, вже зараз є розроблені правила надання послуг в громадському транспорті, відповідно їх вносять в умови майбутніх договорів. Бо кажуть, зараз є купа скарг і зафіксованих порушень, а карати перевізника можуть лиш актами чи розірванням договору, а це теж не варіант. А так будуть карати гривнею: от з’їхав з маршруту зарано  плати штраф. А гроші ці підуть на розвиток системи громадського транспорту – облаштування зупинок і так далі.

Вперше у Франківську конкурс на міські перевезення буде максимально відкритим – перед камерами, журналістами і всіма охочими. А конкурсна комісія складається на 50% з чиновників, а на 50% з громадських організацій та активістів.

Вже 1 січня на вулицях Франківська має запрацювати нова мережа з новими переможцями конкурсу. 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: