Вартість будівництва перевищуватиме 6 мільйонів євро, термін окупності – 7 років.
Дослідження умов для будівництва вітрової електростанції біля Шевченкового проводилися давно, розповідає сільський голова Микола Мацалак. Відтак у селі чітко розуміли, що необхідно знайти інвестора. Такий з'явився на початку у 2016 року – в Шевченкове приїхав інвестор з Німеччини, готовий розпочати будівництво.
Провели додаткові дослідження, які показали, що сила вітру тут достатня для розміщення станції. Взялися за розроблення відповідних документів, восени минулого року був виданий дозвіл на будівництво 6 вітряків та підстанції, інформує ГК.
Передбачена загальна площа станції 1,75 га – по 25 сотих на кожен вітряк і 25 сотих на підстанцію.
Вартість оренди землі встановлена максимальна відповідно до грошової оцінки, щомісячна орендна плата за користування землею надходитиме до сільського бюджету.
Встановленням системи займається підприємство з Луцька "Вінд Енерджі". Наразі триває будівництво основи, далі будуть споруджувати вітряки.
Перший вітряк планують здати вже у січні-лютому цього року, а загалом станцію, ймовірно, запустять до кінця наступного року, інформує сільський голова.
Станція розміститься поблизу Шевченкового в урочищі Обідний, на відстані понад кілометр від помешкань.
На цей час в області немає жодної вітрової електростанції, повідомили у "Прикарпаттяобленерго". З альтернативних є чотири гідроелектростанції, три сонячні та одна біоустановка на заводі "Даноша".
Маленьких та середніх альтернативних електростанцій на Івано-Франківщині є вже близько 60, і їхня кількість постійно зростає.