п'ятниця, 19 жовтня

Всесвітньо відомі медики консультують на оглядах та операціях у Франківську

Делегація Всесвітньої організації "Лікарі без кордонів" привезла у подарунок медикам Івано-Франківської ЦМКЛ цінне лікувальне обладнання: рентген для голови та щелепи, лазерну офтальмологічну установку, переносний УЗД-апарат, лабораторний мікроскоп,
Зображення 1 / 3 Використовуйте клавіші для перегляду

Сьогодні міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків приймав делегацію Всесвітньої організації "Лікарі без кордонів".

Як писав КУРС протягом кількох днів в Івано-Франківську працюють провідні світові фахівці в галузі офтальмології, стоматології, сімейної медицини, педіатрії та кардіохірургії.

Вчора у Центральній міській клінічній лікарні провели перші операції за участі іноземних фахівців. 

Як розповів КУРСу головний лікар ЦМКЛ Тарас Масляк, лікарі з США та Великобританії разом з франківскими колегами обстежують пацієнтів, дають рекомендації, при потребі корегують лікування відповідно до міжнародних протоколів. А також присутні на операціях як консультанти. 

"Це своєрідна школа, навчання для наших лікарів, - відзначив Масляк. 

Учора американські хірурги були присутні під час операції на відкритому серці, такі вже більше року проводять у кардіоцентрі при клініці. Візначили методику перешивання судин,  як її виконують, порівняно з американською, українські спеціалісти - швидше і, відповідно, краще для пацієнтів.

"Колега-хірург поділився, що запозичить цю методику",  - додав Масляк. 

Також учора сімейні лікарі з Великобританії, професори університету, дали лекцію про специфіку роботи цієї  медичної служби. Послухати науковців-практиків з-за кордону з’їхалися сімейні лікарі з усієї області. З Франківська на лекцію прийшли 6 сімейних лікарів. 

За підсумками перебування і роботи в ЦМК з іноземними медиками проведуть "круглий стіл".

Марцінків у свою чергу повідомив, що іноземці відгукнулись на пропозицію залучити фінансову підтримку для будівництва нового реанімаційно-хірургічного корпус ЦМКЛ. Та запросили франківських колег на медичні навчання та практику до США та Пакистану.

В рамках візиту ЦМКЛ підпише меморандум про співпрацю з однією з пакистанських лікарень.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter - лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

КОМЕНТУВАТИ