fbpx

Випускник ПНУ потрапив у рейтинг Forbes

Суспільство 16:53, 09.10, 2015

Днями Forbes представив другий рейтинг найкращих українських економістів. До нього увійшли лідери громадської думки, які визнають себе українцями й отримали освіту в Україні. Порівняно з минулим роком коло учасників рейтингу істотно розширилося: у лонг-лісті претендентів на перемогу − понад 40 людей. Список провідних економістів країни поповнився новими іменами. Серед них і випускник ПНУ ім. В. Стефаника Роман Шеремета.

Рейтинг Top Economic Thinkers присвячений діяльності найуспішніших сучасних українських економістів. Безліч світових видань практикують складання таких рейтингів економістів. Як правило, ранжування науковців дає змогу наочно побачити цікаві тенденції в академічному середовищі та суспільстві. Рейтинг Top Economic Thinkers засвідчує, що українські економісти домоглися значних успіхів на науковій ниві: багато хто з них є професорами топових університетів Європи та США. Слід зазначити, що більшість успішних українських економістів отримала бакалаврський чи магістерський диплом в Україні, повідомляється на сайті ПНУ.
 
Методологія рейтингу зазнала суттєвих змін. До критеріїв оцінки додалася впливовість наукових праць, вимірювана кількістю посилань на статті фігурантів рейтингу в роботах інших дослідників. Серед інших факторів, які визначили результат, залишилися визнання колег по цеху, кількість публікацій у рецензованих наукових журналах і престижність цих видань, оцінена за допомогою рейтингу Academic Journal Guide Асоціації бізнес-шкіл Великобританії. Розглянутий період роботи учасників охоплює 2009-2015 роки.
 
Удосконалення методології, а також новий рік діяльності економістів внесли зміни до розподілу позицій між учасниками рейтингу минулого року. Вони не обійшли стороною і перші рядки рейтингу: Юрію Городниченку довелося розділити 1-е і 2-е місця з Романом Шереметою.
 
1-2 місце – Роман Шеремета – доцент Школи менеджменту імені Уезерхедф при Університеті Кейс Вестерн Резерв. Освіта в Україні: бакалавр цивільного права (Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, 2004 рік).
 
Місця в категоріях:
Бали за публікації − 2-е
Зважена кількість цитувань − 1-е
Опитування серед колег – 3-є
 
Спеціаліст в експериментальній економіці та теорії ігор. Знання в цих областях застосовує в багатьох інших дисциплінах: поведінковій економіці, конфліктології, теорії галузевих ринків, економіці праці й держсектору. Входить до складу редколегії видання Journal of Economic Behaviour and Organization з третьої категорії рейтингу Academic Journal Guide.
 
За 5,5 року з 2010-го опублікував майже 30 наукових статей у рецензованих журналах, при тому що середній показник за той же період в інших переможців − 12. Ще одне досягнення Шеремети в рамках рейтингу − найкращий результат за кількістю зважених цитувань однієї статті (згідно з даними Web of Sciense, на роботу "Експериментальне порівняння багатоетапних і однорівневих конкурсів", написану без співавторів і опубліковану в журналі Games And Economic Behavior в 2010 році, посилалися 47 разів).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: