fbpx

Вища рада юстиції звільнила сім суддів апеляційного суду Івано-Франківської області

Суспільство 09:23, 09.12, 2016

8 грудня 2016 року відбулося засідання Вищої ради юстиції, на якому ВРЮ розглянула 210 матеріалів про звільнення суддів за загальними обставинами: у відставку та за власним бажанням.

Рішення щодо звільнення цих суддів були прийняті Вищою радою юстиції до 30 вересня 2016 року, але не були реалізовані Верховною Радою України через втрату нею такого повноваження.

"Вперше Вища рада юстиції застосувала норми Конституції України у частині правосуддя, які набули чинності 30 вересня цього року, щодо права приймати остаточні рішенні у питанні звільнення суддів. Це – ще один важливий крок на шляху до реальної суддівської незалежності, проголошеної судовою реформою", – наголосив Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк за результатами засідання Ради.

Вища рада юстиції, керуючись підпунктом 1 пункту 161 розділу XV "Перехідні положення" Конституції України, пунктом 4 частини шостої статті 126 Конституції України, статтею 27 Закону України "Про Вищу раду юстиції", пунктами 501.1 – 501.8 Регламенту Вищої ради юстиції, вирішила звільнити у зв’язку з поданням заяв про відставку таких суддів апеляційного суду Івано-Франківської області:

Вилки Степана Степановича;

Іванів Ольги Йосипівни;

Соколовського Валерія Михайловича;

Стефурака Євгена Миколайовича;

Томенчука Богдана Миколайовича;

Фіцака Тараса Дмитровича;

Хруняка Євгена Васильовича;

Вища рада юстиції залишила без розгляду заяви про звільнення у відставку суддів: Матківського Романа Йосиповича та Ясеновенко Людмили Василівни.

Справи, які перебували у них на розгляді будуть перерозподілені автоматичною системою іншим суддям. Тому сроки розгляду будуть призначені інші.

З повним переліком звільнених суддів можна ознайомитися за посиланням >>>

Як повідомляв КУРС, двоє суддів апеляційного суду в Івано-Франківській області претендують на посади судів Верховного Cуду.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: