Журналістка "Народного контролю" Оля приміряла на себе роль жебрачки. Поряд з міською ратушею місце людне, більшість перехожих проходить повз. Але за якийсь час вже є перші гроші.
Де прибуток – там і проблеми. Щойно бабуся присідає, до неї підходять невідомі чоловіки. Згодом помічають, що вона не одна, та підходять до знімальної групи, не підозрюючи, що потрапили в об'єктив камер. Вони проти того, щоб вона тут сиділа. Кажуть, що не можна. Але зрозумівши, що жінка не жебрачка, – втекли.
При вході на центральний ринок журналістка, прикинувшись, що збирає гроші на лікування брата, заробила за неповні три години 174 гривні. За день так можна заробити щонайменше 500 гривень. За місяць – 10 тисяч.
Чи не найбільш ласий шматок можна вхопити на вокзалі, а коли в руках немовля, то прибуток зростає в рази.
Правоохоронці кажуть, що управи на них немає.
"Є такі, що нас бачать, одразу повертаються і тікають, а є такі, що одразу йдуть на спілкування. Але в правовому полі це питання вирішити неможливо", – кажуть патрульні.
Психологи кажуть, що людина, яка потребує допомоги, мовчки сидить, а шахраї розповідають цілу історію свого лиха, вона маніпулють темами, які викликають жалість та співчуття. Також радять: краще людині купити їжі, ніж давати купюрами.
Більше – у сюжеті.