Найнебезпечніші – ялинкові іграшки з дешевого пластику. Разом із ними в оселю потрапляє величезна кількість токсичних речовин – ртуть, миш'як, формальдегід і мідь, з посиланням на Держспоживстандарт пише 4mama.
Не менш шкідлива і фарба, якою покривають іграшки. Вона може викликати навіть серйозне отруєння, адже до складу барвника часто входить важкий метал свинець.
Якщо після прикраси житла у когось із домочадців почалася алергія або сильний кашель – зверніть увагу на найяскравіші іграшки, причина може бути саме у них.
З обережністю потрібно поставитися і до вибору штучної ялинки. Дерево може бути виготовлене з низькопробного пластику, а ще на гілках може збиратися багато пилу – ідеальне середовище для розмноження пилових кліщів, які викликають алергію.
Крім того, електрична гірлянда, якою прикрашають зелену красуню, розігріває пластик. У такому випадку ялинка починає виділяти у повітря небезпечні речовини.
Як же убезпечити себе і близьких від "отруєних" свят? Перш за все купуйте якісні новорічні іграшки. Хороші прикраси радуватимуть око довгі роки, і фарба з них не злізе.
Перевагу віддавайте вітчизняним виробникам, із маркуванням державного стандарту.
При покупці понюхайте вироби. Якщо дощик, гірлянда або іграшки віддають хімією або з них буквально на очах обсипаються блискітки – їм не місце на вашій ялинці.
А найбезпечніший декор – це прикраси, зроблені своїми руками.
Нагадаємо, у Франківську мають намір цьогоріч встановити штучну загальноміську ялинку вартістю більш як півмільйона гривень.