п'ятниця, 14 грудня

Йордана Дранчук поділилася фотографіями проекту "Архітектура. Музика. Балет" з обласної бібліотеки

Фотохудожниця Йордана Дранчук оприлюднила в мережі другу частину мистецького проекту "Архітектура. Музика. Балет".
Зображення 1 / 10 Використовуйте клавіші для перегляду

Проект покликаний привернути увагу до архітектури та культури Івано-Франківська. 

Фотосесія танцівниць з балетної школи Вадима Пісарєва для опублікованих знімків проходила у приміщенні будівлі обласної бібліотеки. Йордана Дранчук поділилася світлинами на своїй сторінці у соцмережі facebook.

Наприкінці ініціатори проекту оберуть найкращі 12 світлин, які увійдуть до календаря.

Раніше світлинами робочого процесу ділилася активістка та ініціаторка проекту "ФранківськЯкийТребаБерегти" Марія Козакевич.

Довідково:

Будинок – пам’ятка архітектури за адресою Чоровола, 22, побудований в 1913 р., має свою багату історію.
Автором проекту та керівником будови був Ф. Януш – творець перших у місті п’ятиповерхових залізобетонних будівель. Кам’яниця має велике містобудівне значення, оскільки належить до перших споруд у місті, зведених у стилі функціоналізму. Чотириповерхова, з лаконічною пластикою, з зображенням на аттику герба Галичини – лева, що спирається на скелю.
У 1916 році кам'яниця стає "Народним Домом", а після проголошення ЗУНР – штабом української громади міста. В ній працювали філія "Просвіти", "Українська бесіда", "Молода громада".
Будинок бачив у своїх стінах відомих діячів Галичини: Л. Бачинського, В. Яновича, І. Мирона. Виступали тут і М. Грушевський, С. Русова. Після війни в приміщенні знаходились філіал Музичного інституту ім. Лисенка та банк "Самопоміч", перший поверх займали крамниці.
Четвертий поверх був відведений під житлові приміщення. В останні роки життя тут мешкав і мав свою адвокатську канцелярію Лев Бачинський – колишній віце-президент ЗУНР, голова радикальної партії, адвокат, довголітній депутат австрійського та польського парламентів. Бував тут у гостях в Бачинського і видатний письменник В. Стефаник.
У 1941-44 роках в будинку розміщувалась філія Українського центрального комітету, яку очолював викладач місцевої гімназії Микола Лепкий (молодший брат відомого письменника Б. Лепкого).
У радянські часи у будинку розміщувались обласний та міський суди, юридична консультація, обласна колегія адвокатів.
Від грудня 1996 року ним володіє обласна універсальна наукова бібліотека ім. І. Франка, найбільша книгозбірня області. До послуг читачів – майже півмільйонний книжковий фонд, фонд періодичних видань, який включає понад 900 назв, повнотекстові бази даних EBSCO, Омега, фонд електронних видань.

Історична довідка від Марії Козакевич та ГО "ФЯТБ".

КОМЕНТУВАТИ