Про це розповіла на відкритті виставки ініціатор проекту Іванна Берчак.
"Хлопці працюють вже дуже давно в темі урбаністики. Їм було цікаво приїхати в Івано-Франківськ тому, що такої кількості реклами і різних її складових вони не бачили в жодному з міст, в яких бували", – розповіла Іванна Берчак.
Виставкова зала "Маргінесів" стала лабораторією для художників, де вони працювали протягом тижня. Білі стіни заспокоювали їх після того, як вони поверталися з вулиці, переповненої рекламою.
Своїми творами Блажей Патрік Русін рекомендує економити рекламні площі та розміщувати рекламу кількох організацій на одному банері, а також працювати одночасно над п’ятьма проектами. Одна з його картин пропонує друкувати мінімалістичну абстрактну рекламу на білому фоні, що може зменшити витрати на фарбу. З десяток картин Дмитра Микитенка радять рекламодавцям відходити від традиційних форм і сигнальних кольорів та надавати перевагу обтікаючим формам, що додає рекламі індивідуальності. Митці пропонують і "соціальний банер" об’ємної форми, який може бути створений з кількох різних банерів "для створення альтернативного простору, який взимку захищатиме від холоду, а влітку – від сонця".
"Проект побудований на відчуттях та емоціях. Кожен це розуміє в міру своєї фантазії і своїх вражень", – зазначив Дмитро Микитенко.
Проект реалізований за підтримки програми міських грантів від платформи "Тепле місто". Як пояснила керівник грантової програми Ярина Мельник, "Програма візуальних стратегій" стала одним з п'яти переможців у категорії "Сучасне мистецтво". Їх визначало експертна комісія.