fbpx

Звання найповажнішого гуцула Яблуниці отримав Андрій Марійчин. ФОТО, ВІДЕО

Політика 16:09, 30.07, 2018

Запальні танці, співи та конкурси. На Прикарпатті завершився Міжнародний Гуцульський фестиваль. Ось вже 25-й рік поспіль він об'єднує творчі колективи з різних куточків України та світу, аби вкотре довести, що творчість єднає. Цьогорічний, ювілейний, фестиваль відбувся у Яремчі. Урочистою ходою його учасники пройшли центральною частиною міста.

"Хочемо всі воз'зєднуватись, щоб всі приїздили сюди, щоб наші діти знали, що таке Гуцульщина", – розповідає учасниця народного фольклорно-етнографічного колективу "Біла криниця" (с. Чорні Ослави) Ганна Кайлюк

"Фестиваль – це завжди об'єднання. А найбільшою силою, яка єднає людей, є музика, народна творчість і ті традиції, які ми бережемо і примножуємо. І Україна тільки так і виживе, і об'єднається", – додає учасник народного вокального ансамблю "Черлені пацьорки" (смт. Делятин) Володимир Черленюк

На головній сцені святкового дійства слова вдячності, вітання та нагороди. У рамках фестивалю у кожному населеному пункті Яремчанщини обирали поважного гуцула та гуцулку. В селі Яблуниця це почесне звання отримав депутат Івано-Франківської обради від фракції "ВОЛЯ" Андрій Марійчин. Каже, цю нагороду носитиме з честю: 

"Ми усі повинні дбати про своє село, своє місто. Бо нам тут жити. Ми хочемо тут такі умови, такі державні інституції, які б були незалежними від бюрократії, від чиновників".

Дев'ять днів поспіль Міжнародний Гуцульський фестиваль мандрував від села до села. Тут, розповідають організатори, було зібрано рекордну кількість рекордів. До прикладу, у Поляниці встановили рекорд з гощення гуцульськими стравами на вогні. Найдовший та наймасовіший гуцульський танець аркан відтанцювали у селі Татарів. У Ворохті найбільша кількість осіб одночасно вправлялася бартками. А от в Яблуниці пройшла найдовша колона гуцульського гужового транспорту. 

"В центрі Яремчі відбувалось традиційне етновесілля. Багато туристів за цим спостерігали. Людям це подобається, і такий гуцульський туризм нам варто розвивати. Щоб багато наших українців хотіли відсвяткувати справжнє гуцульське весілля в нас, на Яремчанщині", – розповідає секретар Яремчанської міськради Володимир Губарчук

До організації такого масштабного дійства долучився і народний депутат України, кандидат в президенти Юрій Дерев'янко, розповідає Володимир Губарчук.

Ну і яке свято без частувань. Неабияк припали до душі учасникам та гостям ювілейного Міжнародного Гуцульського фестивалю гуцульський будз, медовухи та запашні пампушки. 

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: