fbpx

2600 пацієнтам надав допомогу "Перший добровольчий хірургічний шпиталь" у Франківську

Політика 18:15, 26.01, 2023

Від початку повномасштабного вторгнення рф “Перший добровольчий хірургічний шпиталь” у Франківську надав медичну допомогу 2600 пацієнтам. Серед тих, кого безоплатно лікують медики ПДХШ, – військові і переселенці.

«Перший добровольчий хірургічний шпиталь» був створений в Івано-Франківську в  перші дні повномасштабної російсько-української війни. Мета ініціативи – безкоштовно лікувати захисників України та внутрішньо переміщених осіб.

В підсумку хірургічне та поліклінічне відділення шпиталю у 2022 році надало  безкоштовно медичну допомогу 2600 пацієнтам з різних міст України, повідомляють у пресрелізі ПДХШ.

За статистикою кожне третє поранення під час бойових дій – це мінно-вибухові травми, вогнепальні та осколкові ураження кінцівок. У зв’язку з високою потребою лікування нетипових ушкоджень ортопед-травматологія стала специфікою медичного закладу.

Лікування наслідків кульових поранень, хірургічне лікування переломів кісток  (остеосинтез), артроскопічні операції на колінному суглобі (виймання осколків після мінно-вибухових травм), а також нейрохірургія периферичних нервів, пластика рубців, підготовка до протезування після втрат кінцівок – це ключові види операцій, які здійснюються в шпиталі.

Благодійний проєкт «Перший добровольчий хірургічний шпиталь» об’єднав сотні медиків, волонтерів та організацій з усієї України та Європи.

Завдяки різним пожертвуванням 109 пацієнтів хірургічного відділення шпиталю безкоштовно отримали комплексну програму медичного, психологічного та реабілітаційного лікування.

Хірурги закладу здійснили 56 вузькоспеціалізованих операцій захисникам України. У госпіталі безкоштовно здійснили одинадцять хірургічних операцій ВПО.

Лікування у шпиталі охоплює повний цикл фізичної та психологічної реабілітації хворих. Психологи ПДХШ надали близько 100 консультацій. Пацієнти відвідали понад 50 різноманітних заходів з адаптації та соціалізації.

У структурі шпиталю також функціонує поліклініка, яка безкоштовно консультує внутрішньо переміщених осіб в Івано-Франківську. Впродовж 2022 року в поліклініці  безкоштовно отримали фахову медичну та психологічну допомогу 2507 пацієнтів з різних міст України. 

Проведено 3598 консультацій – терапевта, педіатра, невролога, кардіолога, хірурга, травматолога та ін.

Також упродовж минулого року ПДХШ надав допомогу громадським організаціям «Ангели Тайри», «Янголи Азову» та десяткам інших установ та лікарень.

Перший Добровольчий Хірургічний Шпиталь сприяв в організації евакуації пацієнтів з лікарень Луганщини. Із зони активних бойових дій спільно з ГО «Наш сокіл»  вдалося вивезти 700 людей похилого віку.

Медичний “батальйон” закладу – це професійні хірурги, травматологи, терапевти, педіатри, кардіологи, психологи, за плечима яких багаторічний досвід роботи в галузі медицини. Частина персоналу – це лікарі-ВПО, які тікали від російської агресії з Маріуполя, Харкова, Бучі, Херсона.

Перші чотири місяці війни медики працювали у добровольчому шпиталі без заробітної плати.

Завдяки високому професійному рівню всієї команди Перший Добровольчий Хірургічний Шпиталь отримав десятки відзнак та став номінантом престижної Європейської премії в галузі медицини European Health Leadership Awards 2022 (Aвстрія).

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: