Головний лікар Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні Тарас Масляк розповів про ситуацію в медичному закладі станом на сьогодні, 1 квітня.
Про це він написав на своїй сторінці у фейсбук.
“Без сумніву, ми не можемо сказати, що це є пік або велика проблема, але хворі з легеневими захворюваннями продовжують поступати до нас.
Вчора ми були ургентними (приймали пацієнтів із швидкої допомоги), тож до нас поступило 29 хворих із запаленням легень – дво- і однобічні, які викликані як бактеріальним захворюванням, так і (я думаю) коронавірусом. Ми всім цим людям провели аналіз швидкими тестами на коронавірус, з них були позитивними для 8 людей.
Для того, щоб сказати, що це є коронавірус, нам треба зробити аналіз на ПЛР. Фактично ми постарались певній частині це зробити і віддати у лабораторію санстанції. Думаю, відповідь на ці аналізи буде за 3-5 днів”, – повідомив Масляк.
Від того моменту, коли в ЦМКЛ стали наявні швидкі тести на COVID-19, лікарня надіслала аналізи на ПЛР спочатку для перших 6 пацієнтів, потім для наступних 10 найбільш ймовірно інфікованих пацієнтів.
“Одним швидше, іншим пізніше… але до сьогодні ми ще відповіді не отримали, бо ця лабораторія є перевантажена, – пояснює про специфіку референс-лабораторії МОЗ Тарас Масляк. – Ми шукаємо можливості, щоб усім провести дане дослідження, бо це є необхідно”.
На сьогодні в ЦМКЛ є 47 пацієнтів із позитивним швидким тестом на COVID-19, чекають підтвердження або відмову про захворювання на коронавірус у 15 пацієнтів.
“Я нагадую, що швидкий тест дає гарантію лише на 60%. Тому потрібне достовірне підтвердження від ПЛР для того, щоб не спекулювати і не панікувати”, – наголошує лікар.
З 50 пневмоній, які лікували в ЦМКЛ, 15 готують на виписку. Сьогодні виписали 8 пацієнтів, які видужали, завтра теж будуть виписувати, інформує Масляк.
З його слів, ситуація в лікарні така:
Обмежили вхід до лікарні. Зробили чіткі розмежування людей як в госпіталізації, так і відвідуванні.
Для тих пацієнтів, які одержали позитивний тест на коронавірус, зробили окремі відділення та місця: це перша і друга терапії, окремі місця в реанімації, а також додали третю терапію.
На сьогодні в реанімації було 5 пацієнтів із респіраторними захворюваннями: 2 ми уже перевели в інше відділення. Один у важкому стані.
Частково лікують пацієнтів коштом міського бюджету.
Минулого тижня закупили антибіотиків загальної дії, антисептиків, засобів індивідуального захисту.
“На лікування пацієнта із коронавірусом чи підозрою на один день іде від 3500 до 5500 грн (туди входить і кисень, і розхідні матеріали, і маски та інше). Тому так, що частину ми забезпечуємо, частину ми закупили за кошти міського бюджету. Частину ви мусите купувати, на жаль, так є… Бо тих коштів, які виділяє влада, – їх є замало. На сьогодні є практично 100 пацієнтів і фактично половину з них підтверджено коронавірус швидкими тестами”, – звернувся до пацієнтів Тарас Масляк.
Відповідний звіт виставлений на сайті ЦМКЛ.
Коштом благодійників куплено маски, розхідні матеріали, важку техніку, така як ШВЛ, та багато різних середників.
“Практично кожного дня до наших лікарів звертаються колеги, друзі, благодійники і просто НЕВІДОМІ люди, які дають донації обладнанням і коштами, і натуральними товарами (такі як масло, овочі). Це все означає, що наша згуртованість і патріотизм є”, – додав головний лікар ЦМКЛ.
Тарас Масляк наголосив: “Є досить серйозна небезпека, така сама небезпека, як в Китаї, Італії та Іспанії. Бережіть себе, думайте про свого ближнього, бо кожен з нас може бути взривною міною для своїх сусідів та родичів. Але пам’ятайте: цей же ж медик ризикує своїм життям більше, ніж кожен, хто іде на пікнік, чи на роботу, в магазин, чи просто на прогулянку”.