fbpx

Безпека, мігранти та боротьба з дезінформацією: про що говорили три президенти у Гуті

Політика 16:15, 20.12, 2021

На Прикарпатті в президентській резиденції “Синьогора” в Гуті президенти України, Польщі та Литви провели перший саміт Люблінського трикутника.

“Вперше за часи незалежності ми затвердили комплексний план дій на світовій арені, стратегію зовнішньополітичної діяльності, рух до Європи і НАТО, посилення нашої присутності і нашого інтересу на Близькому Сході, в Африці, в Латинській Америці. Реалізацію цих та інших напрямів ми проаналізуємо у два наступні дні. І кожного наступного року, зміцнюючи нашу дипломатичну команду, ми будемо разом обговорювати результати і нові цілі зовнішньої стратегії нашої незалежної України”, – сказав на брифінгу президент України Володимир Зеленський.

За підсумками саміту президенти підписали спільну декларацію. Зеленський розповів, що президенти також обговорили міграційну кризу на кордонах Європейського Союзу.

“Щодо Білорусі ми солідарні з нашими польськими і литовськими партнерами. Щоб не повторити такий самий сценарій в Україні, ми активно зміцнюємо власний кордон”, – зазначив Зеленський.

Нагадаємо, останні кілька тижнів кордони ЄС штурмують мігранти з країн Близького Сходу та Азії. Їх дії курує невизнаний президент Білорусі Олександр Лукашенко під патронатом Кремля.

Президент Польщі Анджей Дуда наголосив, що таким чином Росія посилює свою присутність на кордонах ЄС і наголосив, що позиція Люблінської трійки – не допустити російської ескалації проти України.

“Я категорично проти будь-яких поступок стосовно Росії. Саме Росія повинна припинити ці дії. У 2008 році напад на Грузію, у 2014 році – на Україну. Росія окупувала частину грузинської території, тепер української – Луганську та Донецьку області. Ясно, що там сепаратисти, але всім зрозуміло, що стоїть за назвою «сепаратисти». І окупація Криму, яка порушує міжнародне законодавство і є силовою зміною кордонів Європи. Жодна демократична держава не може прийняти такий стан справ. Коли ми ставимо запитання, хто повинен поступитися, то ясно, що Росія повинна зробити крок назад”, – зазначив Анджей Дуда.

Президент Литви Гітанас Наусєда розповів, що лідери трьох країн обговорили також безпекові питання, в тому числі й питання енергетичної безпеки.

“Ми також говорили про нелегальну міграцію, кібератаки і боротьбу з дезінформацією. Спільно ми зможемо побороти всі ці виклики і всі ці проблеми”, – розповів Гітанас Наусєда.

Крім того, він зазначив, що президенти Литви та Польщі спільною заявою висловили підтримку України для вступу в ЄС і НАТО.

Наступні два дні у Гуті відбудеться конференція за участю усіх послів України у світі. Зеленський наголосив, що такі зустрічі відбуватимуться там щороку.

Як писав КУРС, по дорозі на зустріч з президентами України та Литви президент Польщі Анджей Дуда зупинився у Чорному лісі біля могили представників польської інтелігенції, яких розстріляли нацисти у Станіславові та його околицях під час Другої світової війни.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: