fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • "Бог між нами": у Франківському краєзнавчому музеї відкрили інсталяції про війну, перемогу і сакральні скарби

"Бог між нами": у Франківському краєзнавчому музеї відкрили інсталяції про війну, перемогу і сакральні скарби

Політика 16:31, 29.07, 2022


Унікальні старовинні експонати, роботи художників сучасності та малюнки малечі. Усі ці інсталяції поєднали на мистецькій виставці «Бог між нами. Переможемо разом», яку відкрили в Івано-Франківському краєзнавчому музеї.

За словами реставратора, автора проєкту Валерія Твердохліба, виставка – це майданчик для роздумів на тему участі Бога в нашому воєнному житті. Про це йдеться у сюжеті Каналу 402.

“Ідея була така – молитва дії, – говорить Твердохліб. – Не просто молитися, а діяти. Робити конкретні кроки. Робити рухи, які дозволять нам перемогти. А для цього кожен має свій фронт. Художник має малювати, продавати картини і відправляти гроші, волонтер возить машини. Тут така глобальна річ, і кожен може побачити щось своє”.

"Бог між нами": у Франківському краєзнавчому музеї відкрили інсталяції про війну, перемогу і сакральні скарби 1
Сакральні скарби

На виставці представлені твори сакрального мистецтва з проєкту «Врятуємо скарби разом», а саме старовинні скульптури та ікони. Поруч із цими реліквіями розміщуються і роботи сучасників.

Олена Приходько, художниця-реставраторка з Ірпеня, каже, у своїх роботах прагнула максимально наблизити глядача до відчуттів, які довелося пережити самій. Її експозиція «Ірпінь – секретики» зібрала чимало уваги.

"Бог між нами": у Франківському краєзнавчому музеї відкрили інсталяції про війну, перемогу і сакральні скарби 2
Роботи Всеукраїнського конкурсу “Для Бога я створю найкраще”

Порушити тему життя та смерті наважився і відомий харківський художник Нікіта Тітов. Його інсталяція «Крила» говорить сама за себе. Як каже автор, ідея виникла, щойно зайшов до цієї зали.

“Ця думка виникла в той час, коли почув звістку про загибель сина моєї подруги – Романа Ратушного, – говорить Нікіта Тітов. – І настільки було боляче, що якось хотілось це сказати, висловити. І мені захотілося за допомогою таких простих символів вшанувати пам’ять усіх, хто загинув”.

"Бог між нами": у Франківському краєзнавчому музеї відкрили інсталяції про війну, перемогу і сакральні скарби 3
Інсталяція Нікіти Тітова

Організувати виставку допомогли компанія Blago developer та університет Короля Данила.

“Війна зараз йде не тільки на передовій, але й на культурному фронті, – говорить співорганізаторка артпроєкту Діана Великочій. – Так ми пропагуємо українські християнські цінності. І нам здалося доречним підтримати митців і наших і з Ірпеня, Бучі та Харкова. Допомогти власне у реконструкції залу, аби вони мали можливість представити свої роботи. І кожен по-своєму в інсталяціях, картинах, мозаїках показав своє бачення того, що відбувається зараз”.

Триватиме виставка до зими, проте, зазначають організатори, інсталяції можуть дещо змінюватися. За цей час планують проводити як персональні екскурсії, так і групові.

Довідково. Проєкт проходить в залі сакрального мистецтва Івано-Франківського краєзнавчого музею (2-й поверх):

– перший зал: артпроєкт «Бог між нами!» спільно з конкурсом «Для Бога я створю найкраще». Центральною частиною експозиції є рухоме «коло життя», на якому виставлені дерев’яні поліхромні скульптури святих XVIII-XIX ст. з колекції музею. У залі розміщена серія дитячих малюнків з міжнародного конкурсу «Для Бога я створю найкраще»;

– другий зал: експозиція «Ірпінь – секретики» художниці-реставраторки з Ірпеня Олени Кіслих-Приходько спільно з сакральним живописом Валерія Твердохліба;

– третій зал: інсталяція з ангелів «Крила» харківського художника Нікіти Тітова. Експозиція присвячена всім, хто загинув, захищаючи Україну;

– четвертий зал: розширений інфоблок «Врятуймо скарби разом!» спільно з інсталяцією «Образи Світлих» Юрія Бакая. В цьому ж залі представлена модель волонтерства «ПЕРЕМОЖЕМО РАЗОМ!» – проєкція важливості співпраці з активістами, громадськими організаціями заради збереження скарбів нації та перемоги.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: