fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • Британська поліція внесла український тризуб до переліку "екстремістської символіки": посольство вимагає вибачень

Британська поліція внесла український тризуб до переліку "екстремістської символіки": посольство вимагає вибачень

Політика 19:36, 19.01, 2020

Посібник з екстремізму, підготовлений британськими правоохоронцями, був оприлюднений у ЗМІ 17 січня.

Посольство України у Великій Британії висловило обурення через британський «посібник протидії екстремізму», де український тризуб фігурує у переліку екстремістської символіки, інформує УНІАН.

Дипломатичне представництво звернуло увагу на оприлюднений в ЗМІ посібник для вчителів та медиків, де серед прикладів символів праворадикальних рухів зазначене й татуювання у вигляді тризуба. «Додавати тризуб, закріплений в Конституції національний символ і державний герб України, до «Посібника з протидії екстремізму», який контртерористична поліція видала для вчителів та медичного персоналу, – це більш ніж обурливо. Жодні виправдання неприйнятні. Ми вимагаємо вилучити тризуб з посібника та офіційних вибачень», – йдеться в заяві на сторінці посольства у Twitter.

Посібник з екстремізму, підготовлений британськими правоохоронцями, був оприлюднений виданням Guardian 17 січня. Окрім тризубу, там фігурує й символіка українського батальйону «Азов». Журналісти звернули увагу, що посібник містить не лише символіку лівих і правих рухів, але й символіку організацій захисту довкілля (зокрема – Greenpeace) та зоозахисних рухів.  

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: