fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • Церква не може надавати підтримку окремому політику: звернення до духовенства та вірних у зв’язку з виборами на 87 окрузі

Церква не може надавати підтримку окремому політику: звернення до духовенства та вірних у зв’язку з виборами на 87 окрузі

Політика 20:22, 19.02, 2021

Звернення до духовенства та вірних Івано-Франківської митрополії у зв’язку з передвиборчою ситуацією на 87-му одномандатному виборчому округу оприлюднила архієпархія УГКЦ.

У зверненні згадують чимало несправедливих звинувачень на адресу Івано-Франківської митрополії УГКЦ, які звучали останніми днями. Вони були пов’язані з передвиборчою ситуацією на 87-му одномандатному виборчому округу, де відбудуться довибори до Верховної Ради.

Вірянам нагадали, що позиція Церкви залишається незмінною і вона – в офіційному документі Синоду Єпископів УГКЦ: «Пам’ятка політика-християнина щодо зобов’язання дотримуватися християнських цінностей у своїй політичній діяльності».

“Церква підтримує демократичний устрій та відкрита до співпраці і діалогу з усіма політичними інституціями, які бажають послужити українському суспільству. В той самий час, будучи матір’ю для всіх, вона не може надавати підтримку якомусь окремому політику чи окремій партії”, – зазначають у зверненні.

І наголошують, що Церква насправді до усіх ставиться з повагою і щиро співпрацюватиме з тим, кого обере більшість, у всіх тих напрямках, які стосуватимуться народного депутата і Церкви для служіння суспільству.

Передісторія

У зверненні не названо кандидата в народні депутати Олександра Шевченка, стосовно якого був отриманий офіційний запит і що стало причиною такої офіційної відповіді.

Рух ЧЕСНО раніше писав про те, що Олександр Шевченко в останні два тижні січня 2021 року чи не щодня проводив зустрічі в селах, які входять до округу, — зокрема, був присутній на богослужіннях.

В період з 1 по 8 лютого на офіційній сторінці Олександра Шевченка у Facebook з’явилась інформація про його зустрічі з виборцями у селі Забережжя — там він був у церкві та школі. У неділю, 7 лютого, судячи з постів на офіційній сторінці, Шевченко проводив зустрічі під час церковних служб у селах ІваниківкаДзвинячСолотвин та Монастирчани.

Зустрічі з виборцями під час релігійних заходів та залучення самих представників церков до політичної агітації є популярним методом ведення виборчої кампанії на Західній Україні, пише про дочасну агітацію Шевченка рух ЧЕСНО.

Ввідтак ЧЕСНО звернувся до офіційної пресслужби УГКЦ за коментарем стосовно того, якою є офіційна позиція церкви щодо проведення політичної агітації під час релігійних заходів. Проте у пресслужбі коментувати випадки проведення політичної агітації в церквах відмовились. Але надали “Пам’ятку політика-християнина щодо зобов’язання дотримуватися християнських цінностей у своїй політичній діяльності”, де йдеться про те, що політик, який сповідує християнські цінності, не використовуватиме церкву, релігійні організації та священнослужителів як інструмент агітації та пропаганди. Тобто офіційна церква не схвалює політичну агітацію через церковні служби та інші християнські заходи чи інститути, роблять висновок громадські спостерігачі.

Також днями богослов та священник Української греко-католицької церкви Юстин Бойко звернувся до кандидата у народні депутати по округу №87 Олександра Шевченка (“За майбутнє”) із закликом не використовувати церкву в передвиборчих цілях. Про це повідомляє громадянська мережа ОПОРА.

У відкритому листі Юстин Бойко зазначає, що поїздки храмами та виступи у них сприймаються духовенством як елемент передвиборчої кампанії. Згадується у зверненні й те, що використання храму суперечить постановам Синоду Єпископів УГКЦ. З відкритим листом до кандидата священник звернувся через негативну реакцію у бік ієрархів, священників.

Наприкінці листа священник звернувся до кандидата з «проханням припинити використовувати Церкву як майданчик передвиборчої кампанії. Натомість усильно рекомендую перенести його на суспільно-політичний ґрунт, який є найбільш відповідним для цього».

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: