Виконком Івано-Франківської міської ради 12 лютого затвердив рішення про проведення циклу “родинних свят” у мікрорайонах міста та селах Івано-Франківської міської територіальної громади. Насправді, як свідчить практика, ці свята – агітаційно-рекламні заходи, які роками у дворах проводять депутати міської ради від партії «Свобода». Події відбуваються в оточенні брендованих “свободівських” наметів, людям роздають буклети, газети і кульки з партійною символікою.
Цього року запланували провести 48 заходів – 12 у мікрорайонах міста та 36 у селах Івано-Франківської міської територіальної громади.
Виконком зобов’язав фінуправління профінансувати витрати на родинні свята у сумі 265,2 тисяч гривень: 247,2 тисяч гривень на звукотехнічне забезпечення та подіум та 18 тисяч гривень – на траспортні послуги.
Так звані “родинні свята” в Івано-Франківську партійці “Свободи” проводять за бюджетні гроші з 2016 року. Минулого року ці заходи фактично стали частиною виборчої кампанії.
До прикладу, анонс “Свята родини” перед ліцеєм №20 за участю депутатки міської ради Маріанни Смаль:
А ось і фотозвіт із зустрічі, на якій агітували за “Свободу” та роздавали партійну символіку:
Так само відбувалися свята родини і за участю кандидатів у депутати від партії “Свобода”:
Не чекаючи рішення виконкому, департамент культури Івано-Франківської міської ради вже провів дві закупівлі на проведення 30 родинних свят у 2021 році. Одну закупівлю на звукотехнічне забезпечення, іншу – на подіум. Як йдеться у тендерній документції, подіум – це сценічна конструкція площею 8 квадратних метрів та висотою 35-55 сантиметрів.
Тендери розіграли постійні підрядники департаменту культури – підприємці Іван Галаса та Микола Данильчук.
Найменшу ціну в обох закупівлях запропонував Данильчук. Він готовий надати звукотехнічне забезпечення 30 родинних свят за 112,5 тисяч гривень, а послуги подіуму – за 31,68 тисяч гривень.
Вчора, 12 лютого, департамент культури уклав з ним договір на послуги подіуму та оприлюднив повідомлення про намір укласти договір на звукотехнічне забезпечення.
Нагадаємо, у січні департамент культури провів фіктивні тендери для фестивалю “Коляда на Майзлях”, у яких взяли участь ті самі Данильчук та Галаса. Після розголосу у ЗМІ фіктивні тендери скасували.
Загалом департамент культури уклав з Іваном Галасою 154 договори на 7,5 млн грн, а з Миколою Данильчуком – 106 договорів майже на 4 млн грн.
Читайте також: Феномен Марцінківа: 38 млн грн з бюджету витратили на рекламу мера Франківська