fbpx

ЦВК зобов'язала ОВК №87 скласти уточнений протокол про результати виборів у 87 окрузі до 15 квітня

Політика 19:53, 12.04, 2021

ОВК округу №87 має скласти протокол з поміткою “Уточнений” з урахуванням рішень судів, які набули законної сили, та доставити його до ЦВК не пізніше 17:00 15 квітня. Таке рішення прийняла Центральна виборча комісія 12 квітня під час свого засідання. За нього одноголосно проголосували всі 16 присутніх членів ЦВК.

Як зазначив член ЦВК Андрій Гевко, станом на сьогодні відповідно до ЗУ “Про вибори народних депутатів України” Центральна виборча комісія мала б вставновити результати голосування, що відбулось в одномандатному виборчому окрузі №87 28 березня. Разом із тим, ще є незавершені судові розгляди, рішення яких мають набути законної сили найближчими днями. Крім того, є цілий ряд рішень судів, які вже набули законної сили. Таким чином, за пропозицією доповідача, члени ЦВК проголосували за те, що ОВК округу №87 має уточнити свій протокол про підрахунок голосів відповідно до судових рішень, інформує пресслужба ОПОРи.

“Зі свого боку сподіваюсь, що ОВК неухильно в цьому випадку виконає вимоги закону щодо встановлення достовірних підсумків результатів голосування. Сподіваюсь, що ці підсумки голосування будуть максимально повно і точно відображати волевиявлення виборців, яке відбулося. І повною мірою будуть враховувати рішення судів”, – повідомив голова ЦВК Олег Діденко.

За його словами, є випадки, коли голосування на окремих виборчих дільницях було визнано недійсним, при тому, що залишилися в силі рішення про проведення повторного підрахунку голосів.

“В такому випадку вбачається, що окружній виборчій комісії необхідно буде здійснити повторний підрахунок голосів, скласти за його результатами протокол повторного підрахунку голосів, відомості якого повинні лягти в основу про підсумки голосування в межах цього округу з поміткою “Уточнений”. А в тих випадках, де рішенням суду встановлено протиправність прийняття рішення про повторний підрахунок голосів, в основу повинні бути взяті первинні протоколи дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на відповідних дільницях”, – пояснив він.

Нагадаємо, протягом 11 та 12 квітня Івано-Франківський окружний адміністративний суд ухвалив два важливих рішення, якими визнав протиправним протокол ОВК №87 в частині відображення результатів голосування на двох дільницях №261027 (Яремче) та №260025 (Манява). 

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: