fbpx

Депутати облради проситимуть у Зеленського громадянство для добровольця Олега Бутусіна

Політика 16:25, 07.11, 2021
НА ФОТО: Олег та Тетяна Бутусіни, фото Суспільне

Депутати обласної ради звернуться до Державної міграційної служби та президента Зеленського з проханням надати громадянство добровольцю Олегу Бутусіну.

Таке рішення схвалили 5 листопада на постійній обласній комісії з питань захисту прав людини, законності та правопорядку, повідомляє Суспільне.

Голова Калуської спілки учасників АТО Олександр Соколовський розповідає, що за допомогою неодноразово зверталися до депутатів Верховної Ради України різних скликань. Каже, вони обіцяли допомогти, але далі розмов справа не пішла. До обласної ради калуські ветерани звернулися, щоб озвучити це питання через офіційну установу.

“Хоча скажу, що аналогічний випадок був при цій каденції Президента України, коли жителю Бережниці, так само добровольцю грузину Мерабу Концелідзе якраз дали це громадянство. Але чому Олегу Бутусіну не дали до цього часу – мені важко це пояснити”, – каже Олександр Соколовський.

Денис Дюкін – уродженець Росії, який вже кілька років живе в Україні та має статус біженця. Чоловік розповідає, що російські ЗМІ відстежують такі випадки, як в Олега Бутусіна, і використовують їх у цілях пропаганди.

“У Росії ми займалися інформаційною, пропагандистською діяльністю і знаємо, як працюють механізми, як використовують різноманітні ситуації, прецеденти, коли в уродженців Росії тут щось не виходить, вони не отримують громадянство. Це все одразу тиражується у ЗМІ, й наша діяльність дуже ускладнюється – достатньо складно гнути свою лінію, коли з того боку тиражують приклади, як в Олега Бутусіна”, — розповідає друг родини Бутусіних Денис Дюкін.

Олег Бутусін переїхав з родиною в Україну у 2014 році. Впродовж 2015-2016 років воював неподалік Донецька у сьомому батальйоні Добровольчого українського корпусу. Через те, що його паспорт згорів під час однієї з ротацій, ветеран не може отримати громадянство України. Олег розповідає, що має посвідчення особи, яка потребує додаткового соціального захисту, але документ не надає багато можливостей. Наприклад, офіційно працевлаштуватися він не може.

“Я вважаю, що вступити у якусь націю, як партію, не можна. Але нас поставили в такі умови, що статус біженця, що цей папір – на рівень людей другого сорту. І це — несправедливо”, — каже доброволець Олег Бутусін.

Дружина Олега Бутусіна Тетяна та дванадцятеро їхніх дітей мають громадянство, бо у жінки є українські корені. Старші сини родини вже рік перебувають на фронті. Тетяна каже, що хлопці — на передовій. За словами жінки, документи про громадянство необхідні, аби вирішити багато питань.

“Громадянство у мене є і в дітей, відповідно, також. А в людини, яка охороняла суверенітет України, – немає. За стільки років боротьби, можна сказати, – і немає. Ми, звичайно, не за громадянством приїхали. Але ж ми тут живемо. Ми ж перейшли у мирне життя, нашим дітям потрібні ці документи, не стільки нам. Вони ж живуть, своє життя пов’язують з Україною”, — каже Тетяна Бутусіна.

Зараз родина мешкає у селі Грабівка Калуського району. Мають велике господарство: свині, вівці, корови, кінь, кури. За словами Тетяни, все вирощують для себе — не на продаж. Подружжя працює лісниками у приватному підприємстві.

Депутати облради проситимуть у Зеленського громадянство для добровольця Олега Бутусіна 1

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: