fbpx

Фонд Порошенка передав у Франківськ ІФА-тести для безкоштовного тестування медиків

Політика 19:04, 19.06, 2020

Лікарні Івано-Франківська отримали 600 швейцарських ІФА-тестів для визначення антитіл до коронавірусу. Їх безкоштовно зроблять медикам, щоб визначити колективний імунітет лікарень.

Сьогодні депутати Івано-Франківської міської ради Петро Шкутяк та Сергій Палійчук передали лікарням закуплені Фондом Порошенка ІФА-тести.

Фонд Порошенка передав у Франківськ ІФА-тести для безкоштовного тестування медиків 1

250 ІФА-тестів отримала обласна інфекційна лікарня, 200 – центр переливання крові, 150 – обласний фтизіопульмонологічний центр. Вартість переданих тестів – 540 000 гривень.

Петро Шкутяк зазначив, що сьогодні в область приїхала перша партія ІФА-тестів, у липні очікується ще 1000. Отримані сьогодні тести безкоштовно зроблять медикам, які працюють з хворими на COVID-19.

«Ми вкотре переконалися, що є потреба у тестах, халатах, комп’ютерному томографі. Я думаю, що Фонд Порошенка і «Європейська Солідарність» далі долучатимуться до допомоги медикам. Напередодні Дня медика хочу побажати всім вам міцного здоров’я. Будемо сподіватися, що скоро поборемо цю епідемію», – додав Сергій Палійчук.

Головний лікар Івано-Франківської обласної інфекційної лікарні Роман Остяк, який отримував тести, зазначив, що протягом останніх днів ситуація в лікарні погіршилася.

 «Сьогодні у нас 10 хворих у реанімації. Госпіталізовувати не маємо куди, бо, крім реанімації, ще 100 хворих. Найстаршому хворому у нас 78 років, найменша – дитина 6 місяців», – сказав Остяк.

Також головний лікар подякував усім благодійникам, які від початку пандемії підтримують медиків.

«Хочу сказати велике спасибі благодійникам. Якщо би вас не було, ми б загинули. Дякую за підтримку», – сказав Роман Остяк.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: