fbpx

Фракція "ЄС" ініціює позачергову сесію облради через вибори на Надвірнянщині

Політика 11:49, 03.04, 2021

Фракція «Європейської Солідарності» в Івано-Франківській обласній раді ініціює проведення позачергового засідання сесії у зв’язку із ситуацією, що склалася у Надвірнянській ОВК.

Подаємо заяву повністю:

Ми стурбовані поствиборчим процесом у 87 виборчому окрузі, який супроводжується порушеннями, затримкою підрахунку голосів, а також браком прозорості в роботі виборчої комісії.

Проведення виборів з дотриманням всіх стандартів є однією з основних цінностей демократичного світу, до якого прагне Україна.

Відповідальність за чистоту виборчого процесу і виборів несе в першу чергу влада. Саме влада забезпечує допуск різних учасників процесу до виборів і чесний прозорий підрахунок голосів. Спроби перекласти відповідальність за провальний процес організації виборів у 87-му окрузі на «Європейську Солідарність» і Порошенка – це вияв сталої політики перекладання з хворої голови на здорову, яку застосовує влада, неспроможна гарантувати чесні вибори.

Члени окружної виборчої комісії від «ЄС» не здійснювали втручання у результати волевиявлення, не вносили жодних змін у результати волевиявлення громадян.

Наголошуємо, що у часи п’ятого Президента Порошенка ми гарантували чистоту виборчого процесу, в тому числі останніх парламентських і президентських виборів, незалежно від результатів. Те, що за часів Порошенка всі вибори відбувались у відповідності до найвищих міжнародних стандартів, визнавали всі без винятку спостерігачі і тодішня опозиція, яка зараз є при владі.

Позиція «Європейської Солідарності» є абсолютно незмінною і непорушною – вибори гарантовано мають бути чесними і прозорими. Що не скажеш про нинішню владу, яка на прикладі 87-го округу показує те, як мають виглядати наступні парламентські і президентські вибори. Адже вибори часів Зеленського, як ми бачимо зараз, характеризуються тиском, підкупом, вкидами та іншими технологіями викривлення результатів волевиявлення.

Ми вимагаємо від влади гарантувати чесність і прозорість виборів у 87-му окрузі та притягти до відповідальності депутатів, чиновників та інших осіб, які причетні до тієї фальсифікації, що зараз відбувається на цьому окрузі.

Учасників виборчого процесу закликаємо утриматися від провокацій та радикалізації своїх прихильників.

Тільки дотримання законів і міжнародних стандартів проведення вільних виборів зроблять Україну успішною державою. 

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: