fbpx

Франківська міськрада просить присвоїти Бандері та Шухевичу звання Герой України

Політика 11:39, 28.01, 2021

Івано-Франківська міська рада звернулася до Президента Володимира Зеленського з проханням повторно присвоїти почесні звання «Герой України» Роману Шухевичу та Степану Бандері.

Звернення щодо повторного присвоєння звання «Героя України» Бандері і Шухевичу підтримали усі присутні на сесії депутати.

«Шкода, що стільки років не можуть відновити звання героїв Бандері і Шухевичу. Нам треба сьогодні підтримати це рішення», – прокоментував звернення міський голова Руслан Марцінків.

Також депутати звернулися до Верховної Ради та Кабінету Міністрів з пропозицією публічно підтримати відновлення історичної справедливості та повторно присвоїти звання Героїв України Степанові Бандері та Романові Шухевичу.

Нагадаємо, 20 січня 2010 року Президент Віктор Ющенко своїм указом присвоїв звання Героя України провідникові ОУН Степанові Бандері. Тоді нагороду з рук Президента отримав онук Степана Бандери – Степан Бандера. Пізніше Ющенко видав аналогічний указ про присвоєння звання Героя України провідникові УПА Роману Шухевичу.

У січні 2011 року у Бандери вже забрали звання Героя. Указ Ющенка “Про присвоєння Степану Бандері звання Герой України” втратив чинність – про судове визнання того указу недійсним повідомляла адміністрація президента Віктора Януковича на офіційному сайті. Коли, який суд і чому ухвалив те рішення, сказано не було.

12 січня 2011 року Вищий адміністративний суд України мав розглянути позов донецького адвоката Володимира Оленцевича про визнання недійсним указу президента Ющенка про присвоєння звання Героя України іншій людині – провідникові УПА Роману Шухевичу.

У серпні 2011 року Вищий адмінсуд залишив у силі попередні рішення двох донецьких судів, які визнавали незаконним указ президента Віктора Ющенка про нагородження Шухевича і Бандери відзнакою “Герой України”.

Нагадаємо, ще в січні 2015 року Івано-Франківська міська рада звернулася до Президента України з клопотанням повторно присвоїти Степану Бандері та Роману Шухевичу звання “Героя України”.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: