fbpx

Франківська міськрада просить уряд дозволити депутаткам виїжджати за кордон

Політика 12:05, 03.02, 2023

Івано-Франківська міська рада звренулася до Кабміну з проханням дозволити жінкам-депутатам перетинати державний кордон України за нагальних робочих потреб без оформлення відряджень.

Звернення на сесію міськради винесло міжфракційне об’єднання “Спільне партнерство”.

Нагадаємо, зміни до Постанови №69 від 27.01.2023 забороняють чиновникам і депутатам виїздити з України без підтвердження офіційного відрядження. Заборона вдарила передовсім по жінках – держслужбовцях і депутатках усіх рівнів.

Автори звернення вказують, що ці зміни суттєво обмежують волонтерську роботу депутата. Крім того, депутатки місцевих рад працюють на громадських засадах і не є військовозобов’язаними.

Зазначається, що, за даними ЦВК, жінок серед місцевих депутатів загалом 37%. Станом на 2020 рік депутатками рад різних рівнів були 15 633 жінок. З них 9,5 тисяч – це сільські і селищні депутатки. Саме у селах відсоток жінок в місцевих радах найбільший.

“Як правило, це активні та ініціативні українки, які працюють, здійснюють волонтерську діяльність і багато допомагають фронту. Цією постановою уряд зупинив великий волонтерський рух, в якому активну участь беруть саме жінки – депутати місцевих рад. Бути депутатом органу місцевого самоврядування є альтруїстичною роботою, роботою за внутрішнім покликом душі та в першу чергу проявом патріотизму. Бюрократичні процедури відрядження можуть суттєво зменшити привезення міжнародної гуманітарної допомоги в Україну, крім того, на місцевому рівні не прийнято оформлювати відрядження для депутатів місцевих рад, оскільки більшість з них працюють за основним місцем роботи в інших установах.

Вважаємо, що після року війни з російською федерацією всі ті жінки, хто бажав покинути Україну, вже її покинули. Зараз на місцях, в територіальних громадах залишилися активні та цілеспрямовані жінки, які кожна на своєму місці працюють задля перемоги України”, – зазначають автори звернення.

Тому міськрада просить Кабінет Міністрів України врахувати “права жінок в політиці та на службі в органах місцевого самоврядування України і дозволити їм перетинати державний кордон України згідно з нагальними робочими потребами без оформлення відряджень”, які, до того ж, не зрозуміло, хто має надавати.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: