fbpx

Франківська міськрада просить Верховну Раду звільнити Шкарлета з посади міністра освіти

Політика 12:54, 24.12, 2020

Депутати Івано-Франківської міської ради звернулися до Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова та народних депутатів, обраних від Івано-Франківської області, з проханням звільнити із займаної посади міністра освіти і науки Сергія Шкарлета.

Звернення депутата міської ради від «Європейської Солідарності» Юрія Лозяка підтримали 35 депутатів.

Франківська міськрада просить Верховну Раду звільнити Шкарлета з посади міністра освіти 1

У зверненні зазначається, що Верховна Рада 17 грудня 226 голосами підтримала призначення Міністром освіти і науки України Шкарлета Сергія Миколайовича.

Саме призначення відбулося з порушенням регламенту Верховної Ради, оскільки не усі депутати, які нібито проголосували «за», перебували у сесійній залі. А неперсональне голосування за призначення Шкарлета визнав спікер Верховної Ради Дмитро Разумков у коментарі ЗМІ.

«Через сім років після Революції Гідності ми не можемо допустити, щоб освітою нашого майбутнього покоління займався чиновник, який клявся у вірності Віктору Януковичу, близько товаришує з ексміністром Дмитром Табачником, у наукових роботах якого виявлений плагіат, а також має шлейф корупційних скандалів, у які він потрапляв, поки виконував обов’язки міністра.

Крім цього, коли Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти у наукових роботах Шкарлета виявило значні обсяги плагіату, він подав позов проти агентства. Днями ряд студентських організацій провідних ЗВО країни, громадські організації, політичні партії  виступили проти такого призначення», – йдеться у зверненні.

Юрій Лозяк зазначив, що 18 грудня у Верховній Раді України з ініціативи політичиних партій «Європейська Солідарність» та «Голос» було зареєстровано проєкт постанови №4525 щодо звільнення Сергія Шкарлета з посади Міністра освіти і науки України.

Депутати вважають, що призначення Сергія Шкарлета Міністром освіти і науки України стане знищенням позитивних реформ в українській освіті та її україноцентричного напрямку розвитку.

Враховуючи наведене, депутати Івано-Франківської міської ради звернулися до Голови Верховної Ради України та народних депутатів від Івано-Франківщини з проханням звільнити в установленому порядку Сергія Шкарлета з посади Міністра освіти і науки України.

Зазначимо, що вчора Івано-Франківська обласна рада провалила голосування з проханням звільнити Сергія Шкарлета.

Нагадаємо, 17 грудня Верховна Рада під крики “ганьба” призначила Сергія Шкарлета міністром освіти і науки.

Сергій Шкарлет: біографія

Сергій Миколайович Шкарлет народився 19 жовтня 1972 року в місті Коканд (Узбекистан). Закінчив середню школу в Ніжині.

Має дві вищі освіти за спеціальностями інженер-математик і економіст.

Сергій Шкарлет захистив дві дисертації: першу за темою «Економічне управління інноваційною підприємницькою діяльністю в області створення програмного забезпечення»; другу – «Формування економічної безпеки підприємств засобами активізації їхнього інноваційного розвитку».

За них він отримав вчені звання доцента по кафедрі економетрії, обліку та аудиту, а також професора по кафедрі менеджменту.

Однак у червні 2020 року в ЗМІ почала з’являтися інформація про те, що в наукових роботах Сергія Шкарлета виявили значні обсяги плагіату.

Сергій Шкарлет: трудова діяльність

З квітня по вересень 1995 року працював інженером-конструктором Ніжинського НВК «Прогрес».

З липня 1996 року по серпень 1996 року працював асистентом на кафедрі менеджменту в Чернігівському технологічному інституті.

З вересня 1996 року по травень 1998 року працював викладачем кафедри економетрії, обліку і аудиту в Чернігівському технологічному інституті.

З червня 1998 року по квітень 2001 працював старшим викладачем кафедри економетрії, обліку і аудиту у Чернігівському державному технологічному університеті.

З червня 1999 по липень 2003 року працював проректором з навчально-виховної роботи в Чернігівському інституті інформації, бізнесу і права Міжнародного науково-технічного університету (за сумісництвом).

З квітня 2001 по липень 2003 року працював доцентом кафедри економетрії, обліку і аудиту у Чернігівському державному технологічному університеті.

З липня 2001 року – ректор Чернігівського інституту інформації, бізнесу і права Міжнародного науково-технічного університету імені академіка Юрія Бугая.

У травні 2010 року Шкарлет став ректором Чернігівського державного технологічного університету.

Сергій Шкарлет: партійна діяльність та інші факти

У 2010 році Шкарлет балотувався до Чернігівської обласної ради від Партії регіонів.

У 2013 році ексміністр освіти і науки Дмитро Табачник вручив Шкарлету нагрудний знак та посвідчення «Заслужений діяч науки і техніки України».

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: