fbpx

Івано-Франківська міськрада вимагає санкцій проти Лукашенка

Політика 14:49, 04.06, 2021

Депутати Івано-Франківської міської ради вимагають введення санкцій проти режиму Лукашенка і припинення дипломатичних стосунків між Україною та Білоруссю.

Відповідне звернення до президента, РНБО та Верховної Ради депутати прийняли на позачерговому засіданні сесії.

«Ми, депутати Івано-Франківської міської ради, висловлюємо своє занепокоєння щодо все більшої неконтрольованості та непередбачуваності дій самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка», – виступив депутат міської ради Андрій Грималюк.

Він зазначив, що вже майже рік нелегітимний диктатор знущається над своїм народом, знищує будь-які прояви демократичних рухів та зухвало на догоду Кремля переконує весь світ у своїй всесильності та безкарності. Більше того, неконтрольовані дії Лукашенка вже сьогодні загрожують міжнародній безпеці та безпосередньо національній безпеці України.

У зверненні зазначається, що 23 травня Лукашенко особисто віддав наказ здійснити акт державного піратства. Зухвале захоплення літака авіакомпанії ЄС з пасажирами країн Європейського Союзу, що прямував з Афін до Вільнюса, фактично прирівнюється до терористичного акту. Користуючись збройними силами, Лукашенко вдається до захоплення в заручники не тільки власних опозиціонерів, але й громадян інших держав.

Також автори звернення зазначають, що сьогодні Лукашенко, намагаючись догодити Путіну, фактично знаходиться на межі визнання терористичних організацій так званих ДНР і ЛНР. Ба більше, виконуючи прямий указ Путіна, Лукашенко фактично вдається до запровадження прямих авіасполучень між Мінськом і Кримом, що може трактуватися як визнання українського півострова територією РФ.

Тому міськрада вимагає:

  • Офіційно визнати білоруський режим Лукашенка таким, що становить загрозу міжнародній безпеці та національній безпеці України.
  • Припинити будь-які дипломатичні відносини з діючим білоруським режимом, окрім як у забезпеченні прав українських громадян.
  • Негайно припинити імпорт енергоресурсів з Білорусі,  що в свою чергу є прямим фінансуванням Лукашенка.
  • Підготувати новий пакет санкцій РНБО щодо діячів режиму, включаючи Олександра Лукашенка.

Надаємо, недавно Івано-Франківська міська рада пропонувала відновити ядерний статус України

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: