fbpx

Франківські депутати просять президента, ВРУ та СБУ покарати Єрмака та Кучму за державну зраду

Політика 14:29, 16.03, 2020

Міська рада Івано-Франківська на позачерговій сесії прийняла звернення до президента, ВРУ та СБУ про забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областяях.

Відповідне звернення зачитав депутат Петро Шкутяк.

Франківські депутати просять президента, ВРУ та СБУ покарати Єрмака та Кучму за державну зраду 1

Депутати міськради обурені рішенням Тристоронньої контактної групи з виконання Мінських домовленостей про створення Консультативної Ради у рамках політичної підгрупи.

«Аналіз рішення дає підстави стверджувати про суттєве погіршення для України можливостей захисту територіальної цілісності та відновлення кордонів. Протягом усього часу російсько-української війни Україна успішно домагалася визнання Російської Федерації відповідальною за збройну агресію на сході України. Усі міжнародні організації погоджувались та підтримували Україну у цьому. Однак вперше за час російсько-української війни Україна офіційно визнала терористичні організації «ДНР» та «ЛНР» самостійними суб’єктами переговорів та погодилась на прямий діалог із ними», – йдеться у зверненні.

На думку ініціаторів звернення, цими діями Україна фактично виконала основну вимогу Російської Федерації щодо визнання російсько-української війни «внутрішнім конфліктом».

“Таким чином, вказаним рішенням РФ повністю ухиляється від відповідальності за розв’язання війни, це дає їй додаткові аргументи щодо просування ідеї «внутрішнього конфлікту», а отже, послаблення або скасування економічного та політичного тиску міжнародних організацій та держав на неї. Таке рішення приймалося без обговорення з українським парламентом як єдиним законодавчим органом нашої держави та без будь-якого громадського обговорення та діалогу з українцями. Російська Федерація і надалі чинить злочин агресії проти України”, –  йдеться в документі.

У зверненні депутати Івано-Франківської міської ради засудили дії українських представників у Мінську та вважають, що вони містять ознаки злочину, передбаченого статтею 111 Кримінального кодексу України “Державна зрада”.

Міськрада просить:

  • ініціювати створення тимчасової слідчої комісії з розслідування акту державної зради представниками України в тристоронній групі;
  • відкрити кримінальне провадження за фактом державної зради, вчиненої Андрієм Єрмаком та Леонідом Кучмою;
  • розслідувати причетність до цього злочину інших посадових та службових осіб України;
  • вжити невідкладних заходів для припинення подальших злочинних дій в інтересах держави-агресора.

Звернення підтримали одноголосно всі 28 депутатів, присутніх на сесії.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: