fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • Франківські підприємці протестують проти карантину. Марцінків пропонує судитися з Кабміном, ОДА наполягає на обмеженнях

Франківські підприємці протестують проти карантину. Марцінків пропонує судитися з Кабміном, ОДА наполягає на обмеженнях

Політика 10:46, 03.03, 2021

В Івано-Франківську під облдержадміністрацією зібралися більше двох сотень підприємців з вимогою дозволити роботу малого бізнесу під час червоної карантинної зони.

До пікетувальників вийшов міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. Він запевнив людей, що підтримує їхні вимоги, але зняти обмеження на роботу не має повноважень.

«Я не вважаю, що треба закривати невеликих підприємців чи промисловий ринок. Не так багато людей ходять у маленькі магазини чи на промисловий ринок», – сказав Марцінків.

Франківські підприємці протестують проти карантину. Марцінків пропонує судитися з Кабміном, ОДА наполягає на обмеженнях 1

«Я не забороняв, я не можу дозволити на цьому етапі. Була ситуація така, два чи три місяці тому, коли ми прийняли рішення виконкому. Один день попрацювали, і потім почали штрафувати. Я не хочу, щоб зараз когось штрафували», – відповів Марцінків на вимоги пікетувальників дозволити роботу магазинів.

Він запропонував підприємцям долучитися до позову міської ради до Кабміну щодо скасування певних обмежень у червоній карантинній зоні та вимагати скасування обмежень від облдержадміністрації.

«Свого часу ми мали такі повноваження (визначення карантинних обмежень, – ред.). Але владі це не сподобалося, і вони забрали такі повноваження на рівень адміністрації, Кабміну», – сказав Марцінків.

Голова ГО “Комітет підприємців міста Івано-Франківська” Ігор Метлюх закликав міську владу подати позов до суду з вимогою скасувати карантинні обмеження як неконституційні та скликати позачергове засідання сесії для прийняття звернення до Президента.

Перший заступник голови Івано-Франківської ОДА Андрій Ярмольський розповів пікетувальникам про складну ситуацію в області і роботу над розгортанням додаткових ліжок. За його словами, розгортання ліжок не є ефективним методом боротьби з поширенням хвороби – для зупинки вірусу потрібно розірвати ланцюжки поширення.

Франківські підприємці протестують проти карантину. Марцінків пропонує судитися з Кабміном, ОДА наполягає на обмеженнях 2

Проте завершити свій виступ Ярмольський не зміг. Вигуками “ганьба” його перебили обурені пікетувальники.

«Ми можемо кричати “ганьба” довго, але істина проста – ми маємо перервати цей ланцюг», – сказав Ярмольський.

Один із учасників запропонував Ярмольському та всім працівникам ОДА відмовитися від зарплати, щоб перекрити у бюджеті частину податків, які мають платити підприємці.

“Для мене не проблема відмовитися від зарплати, дайте номер картки і я перерахую, коли прийде зарплата. Але проблеми це не вирішить”, – сказав Ярмольський.

Він погодився з протестувальниками, що треба вирішити, як компенсувати підприємцям втрати. І обіцяв вивчити це питання.

А міський голова Руслан Марцінків обіцяв зібрати на 14.00 виконком, де приймуть звернення, щоб дозволити роботу роботу працівникам ринків та невеликим магазинам.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: