fbpx

Гімнотворці: в соцмережах висміяли спроби «слуг» змінити гімн України

Політика 17:07, 02.04, 2022

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, яким пропонується внести зміни до тексту Гімну України.

Авторами проєкту є «слуги народу» Георгій Мазурашу та Іван Юнаков.

«Виклик, з яким зіткнулася Україна, починаючи з 24 лютого 2022 року, є прямим посяганням на її незалежність, суверенітет та існування як держави загалом. Перемога у війні за своє існування та продемонстрована здатність до відстоювання своєї державності та суверенних територій призвела до необхідності внесення змін до Державного гімну України, наповнення його новим змістом та характером», – так депутати пояснюють, навіщо потрібні зміни до Гімну.

Текст пропонують змінити так:

«Процвітає України, її слава й воля!
Вже нам браття українці усміхнулась доля!
Гинуть наші вороженьки, як роса на сонці,
Бо пануємо ми, браття, у своїй сторонці.

Приспів:

Душу й тіло ми зміцнили за нашу свободу,
Бо віками ми є браття козацького роду!
Чорне море нам сміється, дід Дніпро радіє,
Бо у нашій Україні доленька квітніє!
А завзята праця щира всіх нас об’єднає,
Пісня волі в Україні гучніше лунає!

Приспів:

Душу й тіло ми зміцнили за нашу свободу,
Бо віками ми є браття козацького роду!».

Спроба двох зе-нардепів хайпонути на темі гімну та назбирати лайків обернулася для них нищівними насмішками й осудом. Лідери суспільної думки, історики, літератори, музиканти, не надто добираючи слів, вщент рознесли ідею «слуг» переписати український славень.

Роман Кулик, журналіст, ветеран АТО пише: «Спроба змінити Державний Гімн України – популістична дурість, маячня і шкідництво. Подавати законопроект із «покращенням у бік оптимізму» текст Гімну в час великої війни з росіянами – максимально невчасна дикуха. Маргінальщина, інфантилізм й неприпустимі ігри з державними символами».

Письменник і перекладач Остап Українець: «Законопроєкт – гімно собаче, це звісно. І подавали його люди з нульовим розумінням того, що є Гімн і для чого він потрібен.

Але ж подивімося, що вони пишуть. Може, це я упереджений. Отож, обґрунтування необхідності: “Перемога у війні за своє існування та продемонстрована здатність до відстоювання своєї державності та суверенних територій призвела до необхідності внесення змін Державного Гімну України, наповнення його новим змістом та характером”.

Мій експертний висновок: Мазурашу або їб…нат, або саботажник. Ставлю на друге. Тому що перемоги поки що не сталось, війна триває. Яким чином перемога, навіть якби москва позавчора підписала капітуляцію, провокувала б необхідність у новому славні – також не дуже ясно. Але якщо запитати про це автора тексту, він пошле читати саме пояснювальну записку. Тому що, гарантую, сам поняття зеленого не має, навіщо б нам фактично міняти гімн.

Багато хто, здається, не розуміє, що гімн – це не список планів на майбутнє, а національна ідентичність, конденсована до одного куплету. Я вірю, що ви це знаєте. Але також я вірю, що це знає Мазурашу і ті “чимало творчих людей українського рівня”, котрі підтримали цей проєкт. І що цю дичину вони роблять абсолютно свідомо».

Іван Семесюк, письменник, музикант: «Раптова депутатська ідея поміняти чудовий текст нашого гімну, цієї просотаної кровію, надіями, упертістю, героїзмом, історичною тяглістю, натурально класичної священної пісні – ідея тупо кончена. Це просто шокує, на що люди витрачають свою ментальну енергію. Ця ідея 95квартальна у своїй суті. Надіюся, це хтось зупинить, причому жорстко. Внесення хаосу в суспільне поле зараз – це просто пряма диверсія».

Антон Санченко, письменник: «Що думають про єдність депутати, які пропонують змінити гімн у воюючій країні? Може, вони краще оберуть собі країну, гімн якої їм подобається, і там пересидять до третього куплету?».

Олег Рябко, музикант: «Про зміну слів Славня. Я злий. Дорогі позитивчики. Ті, яким наш Гімн депресивний та Прапор не так стоїть.

Це все не для того, щоб вам вухо щось не різало та око не мулило. І не для того, щоб в караоке по п’яні під тост “Слава Україні” поверещати. Поки це все реальні бойові штуки. Ті, що працюють. Які іноді можна використати і у мирному житті.

Тому, що Гімн – це не про те, коли все добре, а про те, щоб після такої пісні хотілося йти у бій та різати мсклв. Бо це справжня бойова пісня. А після вашого варіанту хочеться різати максимум котлету у «Велюрі».

Знайдіть собі іншу країну та міняйте там гімна досхочу. Хтось ще не зрозумів, що армія – це головне? У нас найкращий Гімн, що надихає націю воїнів. Дякую дідам за те, що колись вклали саме цей заряд».

Світлана Поваляєва, письменниця: «Ти ба, зелені довбодятли активізувалися: гімн України їм треба прямо зараз міняти.. З 2019 року ця квартальська шушваль займається винятково диверсійною діяльністю – можна їх нарешті за законами воєнного часу спакувати і відправити до дружньої більшости з них росії? Сил вже нема терпіти цю колективну арахамію головного мозку».

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: