fbpx

Громадські організації Прикарпаття закликають нардепів заборонити УПЦ МП в Україні

Політика 13:30, 19.06, 2024

Громадські організації Прикарпаття звернулися з листами до народних депутатів з проханням посприяти прийняттю законопроєкту №8371. Йдеться про заборону діяльності православної церкви московського патріархату в Україні, інформує КУРС.

Звернення до десяти нардепів з Івано-Франківської області надіслали сім громадських організацій. Зокрема, центр соціально-правової підтримки ветеранів війни і родин загиблих Героїв «Брати по зброї», ГО «Мами Прикарпаття», ГО «Верховина – квітка Карпат», ГО «Альянс розвитку», БО «Ковчег добрих сердець», БО «Там де ти» та ГО «7 грудня».

У листах зазначається, що інструментами війни, які нині послаблюють Україну зсередини, є російська мова й російська церква, російські назви і символи, російська музика та фільми.

Так, російська православна церква включно з її українською філією – УПЦ МП – є потужним інструментом пропаганди «русского міра» і серйозною загрозою національній безпеці держави.

«Російська православна церква в Україні часто проводила пропагандистську діяльність та вихваляла російську агресію, армію та військово-політичне керівництво. Утім, вона до сих пір не була заборонена на національному рівні, через що продовжує функціонувати та розповсюджувати російську пропаганду», – йдеться в листах до нардепів.

Тож громадські організації просять народних обранців максимально посприяти прийняттю законопроєкту №8371. Зокрема, активісти закликають підписати звернення до Голови Верховної Ради про внесення цього законопроєкту в порядок денний на пленарне засідання.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: