Фракція «Батьківщина» у Верховній Раді України ініціює збільшення видатків на лікування та реабілітацію військових.
Про це на пресконференції в Івано-Франківську заявила народна депутатка, лідерка партії та фракції «Батьківщина» у ВРУ Юлія Тимошенко.
«Ми з першого дня війни робимо все, що ми можемо зробити для того, аби закумулювати ресурси в усьому світі для допомоги нашим медичним закладам – госпіталям, лікарням. Ми кожен тиждень там, де потрібна медична допомога, медичне обладнання, медикаменти, розхідні матеріали. Робимо все, що потрібно для того, щоби рятувати наших поранених», – зазначила Юлія Тимошенко.
Вона приїхала на Прикарпаття, щоби відвідати медичні заклади, де ставлять на ноги поранених захисників. З такими візитами Юлія Тимошенко вже побувала на Тернопільщині, об’їздила госпіталі Донецької, Запорізької, Дніпропетровської, Сумської областей.
«Це сотні лікарень по всій Україні, де ми намагаємося з першого дня війни допомагати, щоби можна було краще і ефективніше лікувати наших поранених», – каже Юлія Тимошенко.
На переконання лідерки «Батьківщини», основним пріоритетом держави сьогодні має стати всебічна допомога на лікування пораненим захисникам та захисницям аж до повного одужання.
«Ми зараз бачимо, що лікарі роблять все можливе. Але майже в кожній лікарні, де лікуються наші поранені, є так зване перехресне субсидування. Я маю на увазі, що поранені потребують значно більше видатків в медицині, щоби їх поставити на ноги, ніж цивільні. У видатках національної системи охорони здоров’я чомусь запланували так, що пакети для фінансування наших лікарень для цивільних і для поранених військових практично однакові, – пояснює Юлія Тимошенко. – Наші лікарі вимушені з інших медичних пакетів, з інших напрямків брати фінанси і направляти на те, щоби якісно пролікувати наших військових. Так не може бути».
Тому команда «Батьківщини» разом з іншими фракціями внесли у Верховну Раду законопроєкт про те, щоби збільшити утричі фінансування поранених військовослужбовців.
«Тому що там потрібно більш вартісні медикаменти, більше операцій, більш складне лікування і – найголовніше – тривала реабілітація. Тому це ми будемо робити просто негайно», – запевнила Юлія Тимошенко.
Також, на її переконання, першочергові видатки слід направляти на оснащення медичних закладів новітнім та ефективним медичним обладнанням для діагностики, лікування та реабілітації військових.
Тимошенко також обурена бюрократією, з якою стикаються захисники, намагаючись оформити інвалідність чи отримати статус учасника бойових дій.
«На жаль, це сьогодні наскільки ускладнено, що це стає глобальною проблемою. Тому ми будемо виходити з ініціативою до усіх фракцій утворити у Верховній Раді тимчасову слідчу комісію для того, щоби розібратися, чому не надається інвалідність там, де потрібно, чому не надається статус учасника бойових дій там, де потрібно, і доки фінансування лікування поранених буде знаходитися серед останніх видатків, – каже Тимошенко. – Я не можу зрозуміти, як можна виділяти 2 мільярди гривень на єдиний марафон в час, коли у нас реально потрібно більше фінансів на лікування і реабілітацію наших військових».
Юлія Тимошенко нагадала, що депутати від «Батьківщини» добилися змін у законодавстві щодо відпусток військових та щодо виплат пораненим.
«Наша команда внесла зміни у закон, ми добилися цього, що відпустка у військових буде 30 днів. І друге, ми добилися і вже прийняті зміни до закону, щоби поранений отримував скільки ж, стільки платили йому, коли він був на передовій, аж поки не буде повністю відновлене здоров’я. Зараз цей закон прийнятий, і ми сподіваємося, що президент у найближчі дні цей закон підпише», – пояснила народна депутатка.
Також Юлія Тимошенко зазначила, що планує відкрити гарячу лінію, куди можна буде повідомляти про недофінансування медичних закладів, а захисники зможуть звертатися за допомогою щодо отримання статусу УБД чи оформлення інших документів.
На правах реклами