fbpx

Грошова застава для кандидатів на мера Франківська зросла до 340 тис. грн

Політика 15:34, 15.01, 2020

Грошова застава для кандидатів на міського голову Івано-Франківська, згідно зі змінами у Виборчому кодексі, становить трохи більш як 340 тисяч гривень. Як порівняти з останніми минулими виборами 2015 року, сума застави зросла майже у 40 разів, повідомляє ЧЕСНО.

Грошова застава для кандидатів на мера Франківська зросла до 340 тис. грн 1

У стільки ж разів зросла і сума застави для партій, які мають намір балотуватися в Івано-Франківську міську чи обласну раду. Тепер грошова застава для партії, яка має намір балотуватися в Івано-Франківську міську раду, становитиме 340 056 грн; в Івано-Франківську обласну раду – 1 964 768 грн.

Грошова застава для кандидатів на мера Франківська зросла до 340 тис. грн 3

Грошова застава для кандидатів на мера Франківська зросла до 340 тис. грн 5

У 2015 році партія, коли реєструвала список кандидатів в Івано-Франківську міську раду, мала заплатити 8706 грн, в Івано-Франківську обласну раду – 51 704 грн.

Про це свідчить постанова ЦВК. Таким чином, зростання застави у 40 разів може суттєво ускладнити доступ до політики. 

Якщо для президентських і парламентських виборів законотворці розраховували розмір застави, спираючись виключно на кількість мінімальних зарплат, то у випадку місцевих виборів розмір застави залежить від кількості зареєстрованих виборців. Таким чином, у виборчому кодексі застосований різний підхід для формування розміру застави, що суперечить духу Виборчого кодексу.

Грошова застава для кандидатів на мера Франківська зросла до 340 тис. грн 7

Один із співавторів цієї правки, депутат попереднього скликання Олександр Черненко (колишній голова “Комітету виборців України”), пояснює, чому законотворці пішли на цей крок: “Те, що підписано було, – це були правки робочої групи. Ці правки, які виникли в ході дискусії на робочих групах, фактично, – це позиція робочої групи, яка працювала над кодексом… Якщо ви маєте шанс вийти і перемогти, то ці гроші, ви їх не викидаєте, а повернете. Це було, щоб убезпечитися від технічних кандидатів. Два мільйони для мера Харкова – це цілком реалістична і придатна сума. Для кандидатів в раду – це ж не для одного, а для списку – вона теж нормальна. Ми дійшли такої формули”.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: