fbpx

Івано-Франківська міська рада вимагає створення ТСК ВРУ у справі «вагнерівців».

Політика 15:44, 12.04, 2021

Івано-Франківська міська рада звернулася до голови Верховної Ради Дмитра Разумкова та Президента Володимира Зеленського з вимогою створити ТСК Верховної Ради та притягнути до відповідальності винних у зриві спецоперації з затримання «вагнерівців».

Звернення зачитав голова фракції «Європейська Солідарність» Олексій Петечел.

«24 липня 2020 року на нараді в Офісі Президента представники ГУ розвідки Міноборони і СБУ доповіли про проведення фінальної стадії спецоперації щодо затримання бойовиків ПВК «Вагнер». Всім відомо, що ця операція була провалена», – зазначив депутат.

Відтоді жодних рішень вище керівництво держави про перевірку не приймало. Розслідування провалу не було розпочато.

«З того часу опозиційні фракції та громадянське суспільство вимагають у голови ВРУ Дмитра Разумкова винести на голосування, а монобільшості підтримати Постанову про створення ТСК щодо справи бійців ПВК “Вагнер”. Втім, слідчу комісію досі так і не створено. Тривале ігнорування питання створення ТСК тільки посилює підозри, що серед вищого керівництва України є ті, які здатні продавати національні інтереси. Оскільки військові експерти і журналісти не виключають версії, що спецоперація з арешту бойовиків, які чинили військові злочини на Донбасі, була зірвана через «злив» інформації українськими посадовцями», – зазначив Олексій Петечел.

Він нагадав, що справу «вагнерівців» також розслідує авторитетна міжнародна спільнота розслідувачів «Bellingcat», яка невдовзі випустить документальний фільм щодо зриву спільної операції спецслужб України, США та Туреччини.

Тому депутати Івано-Франківської міської ради переконані, що створення парламентської тимчасової слідчої комісії та встановлення істини у цій справі є надважливим питанням національної безпеки.

Міськрада вимагає:
1️⃣ Невідкладно прийняти Постанову про утворення ТСК щодо розслідування справи бійців так званої приватної військової компанії «Вагнер».
2️⃣ Забезпечити об’єктивне розслідування цієї справи.
3️⃣ На період розслідування забезпечити державну охорону свідків у даній справі, в тому числі Василя Бурби.

За пропозицією народної депутатки Оксани Савчук до постанови додали пункт з вимогою до «Слуги народу» подати до ТСК представників своєї партії.

ПРОМО

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: