fbpx

Із 60 ОТГ на Франківщині в міністерстві не погодили лише Угринівську громаду

Політика 09:59, 24.01, 2020

Івано-Франківщина – в п’ятірці лідерів за формуванням перспективних планів територій громад. В Міністерстві розвитку громад і територій завершили перше коло консультацій з приводу проєктів Перспективних планів областей.

20 січня в міністерстві представляли проєкти 4 області, які до цього не розглядали: Чернівецька, Тернопільська, Волинська та Івано-Франківська.

Під час презентації Перспективного плану заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Світлана Онищук розповіла, що загалом на Прикарпатті передбачено 60 ОТГ. Головуючі на консультаціях заступник міністра В’ячеслав Негода та голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін високо оцінили якість презентованих Івано-Франківщиною напрацювань та віднесли їх до п’ятірки найкращих серед усіх областей, а також рекомендували продовжити роботу над удосконаленням.

“Івано-Франківська область. Найкращий проект серед сьогоднішніх. Є певні точкові проблеми, що потребують додаткового опрацювання, але не критичні. Варто приділити додаткову увагу Верховинському, Галицькому, Снятинському районам. Окремо проговорити питання Ворохти. Але загалом до топ-5 по Україні скоріш увійшов, правда, з 5 місця. Працюємо!” – оцінив роботу прикарпатців Віталій Безгін на своїй сторінці у фейсбуці. 

На презентації прикарпатська делегація захистила 59 із 60 ОТГ. Міністерство не затвердило лише Угринівську ОТГ.

Область на презентації також представили радник голови ОДА Валерій Крецул та заступник директора департаменту фінансів ОДА Ганна Качур.

На консультації з цього питання та в обговоренні взяли участь директор регіонального офісу Програми “U-LEAD з Європою” Руслан Панасюк, виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук та керівник виконавчої дирекції Івано-Франківського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації громад Юрій Івасюк, інформує Голос України.

В міністерстві повідомили, що дедлайн підготовки проєктів Перспективних планів всіх областей України – кінець лютого. Відтак Кабмін має затвердити карту ОТГ.

Після цього має бути прийнятий закон про адміністративний територіальний устрій, в якому пропишуть кількість громад кожної області. А в додаток до закону внесуть всі ОТГ з переліком населених пунктів.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: