fbpx

Країни G7 ухвалили декларацію про гарантії безпеки для України

Політика 19:49, 12.07, 2023

Лідери країн “Великої сімки” на саміті у Вільнюсі підписали декларацію про гарантії безпеки для України.

У документі безпеку України названо невід’ємною частиною безпеки Євроатлантичного регіону. “Ми вважаємо незаконне та неспровоковане вторгнення Росії в Україну загрозою міжнародному миру та безпеці, грубим порушенням міжнародного права, включаючи Статут ООН, та несумісним з нашими інтересами безпеки. Ми підтримуватимемо Україну, поки вона захищається від російської агресії, і так довго, як це буде потрібно”, – зазначено у декларації.

Зазначається, що кожна країна, яка підписала документ, працюватиме з Україною з питань у галузі безпеки, спрямованими на забезпечення України силами, здатними захистити країну: надавати сучасне озброєння, розвивати військово-промисловий комплекс, навчати українських військових, обмінюватися розвіданими та допомагати в галузі кібербезпеки.

“Велика сімка” має намір надати Україні “сучасну військову техніку на суші, морі та в повітрі”. Пріоритет, як повідомляється, буде відданий “протиповітряній обороні, артилерії та далекобійним знаряддям, бронетехніці та іншим ключовим можливостям, таким як бойова авіація”.

Крім цього, країни “Великої сімки” обіцяють зміцнювати економічну стійкість України та надавати технічну та фінансову підтримку для задоволення невідкладних потреб України під час війни з Росією.

Україна також зобов’язана виконати кілька умов – реформувати правоохоронні органи, судову систему, державне управління та інші галузі. Також Київ зобов’язаний боротися з корупцією та йти шляхом демократії, верховенства права та дотримання прав людини, свободи слова та свободи ЗМІ.

“Велика сімка” також підтвердила свою прихильність до притягнення до відповідальності Росії. 

“Військові злочини та інші злочини не повинні залишатися безкарними. У зв’язку з цим ми підтверджуємо нашу прихильність до притягнення винних до відповідальності відповідно до норм міжнародного права, у тому числі шляхом підтримки зусиль міжнародних механізмів, таких як Міжнародний кримінальний суд”, – йдеться у декларації.

Нагадаємо, вчора Столтенберг оголосив рішення саміту НАТО про Україну

Читайте: На саміті НАТО у Вільнюсі розгорнули прапор 10 бригади з Бахмута

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: