fbpx

Мер Косова пояснив, чому закривають Яворів-Безульківську гімназію

Політика 13:09, 31.08, 2021

Міський голова Косівської ТГ Юрій Плосконос відреагував на акцію протесту через закриття Яворів-Безульківської гімназії. Люди вчора перекрили дорогу регіонального значення Р-24 із сполученням «Татарів – Кам’янець-Подільський».

Плосконос пояснив, що новоствореній Косівській ТГ дістались у спадщину 23 заклади шкільної і 8 дошкільної освіти. На його думку, це «неефективна мережа освітніх закладів».

«Що значить неефективна? Значить, що багато закладів з малою кількістю учнів і низькою наповненістю класів. До чого це приводить? Приводить до того, що в бюджеті Косівської ТГ банально не вистачає коштів на зарплату вчителям і техперсоналові, а також не вистачає коштів на теплопостачання в школах. Зарплата вчителям фінансується з державного бюджету, і не вистачає 2 млн гривень на рік, зарплата техперсоналу, тепло і енергоносії фінансується з місцевого бюджету, і не вистачало на початок року 16 млн гривень. Тому було прийнято рішення, враховуючи численні рекомендації Міністерства фінансів, фінансового департаменту і департаменту освіти ОДА, оптимізувати мережу навчальних закладів. Що значить оптимізувати – в нашому випадку вирішено було закрити два навчальні заклади, а дітей перевести в сусідні», – розповідає Юрій Плосконос.

Йдеться про Смоднянську гімназію та Яворів-Безульківську гімназію, в яких навчається до 70 дітей.

Зокрема, в Яворів-Безульківській гімназії навчається 61 дитина, 12 з них у віддаленому корпусі в присілку Никовата.

«За 3,5 км від гімназії знаходиться Яворівський ліцей, в якому навчається приблизно 200 дітей, при тому що приміщення закладу розраховане на 470 дітей. Тому було прийняте рішення закрити гімназію, а дітей возити в ліцей. Таким чином, щорічна економія складе більш як 5 млн гривень. Дітей з Никоватої нікуди возити не будемо, бо туди нереально зимою заїхати автобусом», – пояснює Плосконос.

За його словами, навчання однієї дитини в цій гімназії обходиться у 100 тис. гривень в рік при тому, що середній показник по Україні 23 тис. гривень.

«Для того щоб зліквідувати малокомплектний навчальний заклад, необхідно мати три умови: базова школа неподалік, нормальна дорога між закладами і наявність автобуса. Не було в нас автобуса, але провели тендер і купили, причому автобус повнопривідний, 4х4. З плюсів подібної реорганізації є два основні моменти: економія коштів та підвищення рівня освіти дітей, а також навчання дітей у кращих умовах. В Яворівському ліцеї, порівняно з Яворів-Безульківською гімназією, є спортзал, є медичний працівник, є чи не найкраще обладнана столова серед усіх закладів освіти громади, великі, просторі і світлі класи., – зазначає Плосконос. – З мінусів реорганізації – те, що частина вчителів закладу, який ліквідується, залишається без роботи і стає на облік в центр зайнятості».

За його словами, представники гімназії подали в суд на міську раду з вимогою зупинити дію рішення з ліквідації закладу. Суд заяву взяв до розгляду, але відмовив у частині призупинення рішення.

«Маніпуляціями є те, що дітям буцімто стане дальше ходити до школи, це повна нісенітниця, адже автобус підбиратиме ту частину дітей, які раніше пішки ходили по дорозі з боку Снідавки. Ходять якісь брехні, що хтось купив приміщення гімназії. Це повна дичина, ніхто ще й не починав братися за вирішення питання подальшого використання тих приміщень», – пояснює Плосконос.

Також міський голова спростовує чутки про те, що зекономлені кошти розподілять на зарплати посадовцям міської ради.

«Зекономлені кошти державної освітньої субвенції можна використовувати тільки для потреб освіти, це зарплата педагогів, закупівля автобусів, шкільного приладдя, покращення матеріально-технічної бази освітніх закладів. Кінцевою метою наших дій є отримання дітьми більш якісного рівня освіти, при цьому витрачаючи менші кошти. А на зекономлені кошти розвивати матеріально-технічну базу закладів, спортивну інфраструктуру і т. п., що в свою чергу приведе до ще більшого покращення якості освіти», – пояснив Плосконос.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: