fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • Мешканці села Насташине змусили орендаря, який хоче без дозволів будувати свиноферму, забрати будівельні матеріали

Мешканці села Насташине змусили орендаря, який хоче без дозволів будувати свиноферму, забрати будівельні матеріали

Політика 17:13, 20.10, 2019

У селі Насташине Галицького району місцеві мешканці протестують проти будівництва свиноферми.

На зустріч із селянами прийшли представники обласної державної адміністрації, держархбудконтролю, екоінспекції, держгеокадастру та фірми-орендаря, йдеться в сюжеті UA-Карпати.

Люди обурені, що без дозвільних документів розпочалися будівельні роботи. Мешканці сіл Насташине та Конюшки переймаються, що свиноферма забере всю воду з околиці, а стоки впадатимуть у річку Гнила Липа.

Земля, на якій проводяться роботи, знаходиться поза межами населеного пункту.

«Цільове призначення – для ведення ОСГ, і вона була надана учасникам АТО – по 1,9 га розділили чотирьом учасникам АТО», – розповів сільський голова Насташиного Іван Драгун.

Відтак учасники АТО цю землю передали фірмі «Захід-буд-бізнес», яка згодом передала в оренду фірмі «Лемберг-Агро». Її представник Роман Мочерняк на зустрічі з селянами повідомив, що ніяких будівельних робіт вони не ведуть.

«У нас немає дозвільних документів, ми здійснюємо сьогодні ми благоустрій даної території і робимо огорожу», – переконував людей Мочерняк.

Представники ДАБІ підтвердили, що орендар не має документів на будівництво.

«Було винесено постанову про накладення штрафу у розмірі 20 700 гривень і видано припис про зупинення підготовчих робіт. Станом на сьогодні розпочата перевірка вимог припису”, – розповів головний інспектор з будівельного нагляду обласного управління ДАБІ Андрій Шиманівський.

Учасники зустрічі домовилися, що орендар прибере до 23 жовтня з території всі будівельні матеріали.

За даними інформаційно-аналітичної системи YouControl, ТОВ «Лемберг-Агро» зареєстоване у 2006 році у селі Ходорів на Львівщині. Кінцевими бенефіціарами фірми є мешканці Львова Різник Богдан Степанович та Согор Людмила Романівна.

За даними асоціації «Свинарі України», ТОВ «Лемберг-Агро» працює у замкнутому циклі. Вирощених свиней збувають на власний переробний завод — ТОВ «Ходорівський м’ясокомбінат». Загальне поголів’я свиней ТОВ «Лемберг-Агро» — понад 6000, маточне — 460.

Нагадаємо, минулого тижня мешканці Насташиного перекрили дорогу національного значення Івано-Франківськ – Львів, щоб привернути увагу до незаконного будівництва ферми.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: