Разом з в.о. голови Івано-Франківської обласної організації Радикальної партії Ляшка в Івано-Франківській області Тетяною Кривченко, представниками місцевих громадських організацій Юрій Федун підписав Меморандум про взаємодію та партнерство з реалізації захисту прав осіб з інвалідністю та інтеграцією їх в сучасне суспільство.
Юрій Федун має інвалідність з дитинства – у 6 років через травму залишився без правої кисті.
Він розповів про нові важливі соціальні ініціативи, які Радикальна партія буде просувати в новому парламенті. Олег Ляшко та РПЛ вимагають збільшити рівень соціального захисту людей з інвалідністю. Тому разом з 2016 року напрацювали стратегію «Інтеграція».
«Людина з інвалідністю має відчувати повагу суспільства. Дуже багато несправедливих речей відбулося ще з часів радянської влади. Ми всі знаємо, що людей з інвалідністю засунули по квартирах, що нас сховали від суспільства, що бути інвалідом вважалося бути ізгоєм. Мене не пускали у школу, казали, щоб я йшов в інтернат, бо моя інвалідність могла виглядати для людей образливо у 1968 році. Зараз, мабуть, нічого не змінилося, все на тому ж рівні», – зазначив Федун.
Так, громадська організація запропонувала Олегу Ляшку зробити заяву про те, що Радикальна партія буде виховувати нове ставлення у суспільстві до людей з інвалідністю.
«Повага – це те, що має знати кожна дитина. Кожен має бути впевненим, що якщо прийде лихо, він не буде кинутий напризволяще, а його будуть підтримувати, поважати і робити все для того, щоб він зміг залишитись на тому ж рівні, що й раніше, – сказав Федун. – Боляче не від того, що дитина щось погане сказала, а від того, що її батьки не навчили».
Другим важливим пунктом стратегії є захист людей з інвалідністю. Важливим, на думку кандидата, є перегляд закону «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні».
«Думаємо, що треба прибрати І, ІІ, ІІІ групу. Має бути, що від процента втрати працездатності людині з інвалідністю має нараховуватись соціальна допомога. Також пенсія у зв’зку з інвалідністю і пенсія за віком мають бути окремо. Якщо людина працювала, незалежно від наявності інвалідності, вона має отримувати пенсію, причому достойну», – зауважив Юрій Федун.
Окремо пропонується покращити матеріальне становище сімей, в яких доглядають осіб з синдромом Дауна чи ДЦП. Щонайменше – мінімальну заробітну плату.
Кандидат наголошує, що в кожній області мають бути створені реабілітаційні центри для дорослих людей з інвалідністю. Також є проблеми працевлаштування людей з інвалідністю. Зазвичай вони можуть розраховувати на роботу двірника чи прибиральника.
«Ми будемо просувати ідею того, щоб активна людина з інвалідністю, лідер громадської думки могла прийти у виконавчий комітет і стати членом виконкому», – додає Федун.
«Якщо ми усі об’єднаємося і не будемо стояти осторонь цих проблем, а зможемо маленькими кроками покращити життя, ставлення і соціальний статус цих людей у суспільстві, я вважаю, що нас чекає велика перемога, у першу чергу над собою. Насправді ці люди заслуговують не лише поваги. Вони всі дуже працьовиті, талановиті, цілеспрямовані», – сказала Тетяна Кривченко.
Політична реклама