На Майдані Незалежності у Києві сотні активістів розгорнули Прапор Єдності довжиною 33 метри. Синьо-жовтий стяг, який завдяки ініціативі активістів ГО «Справа Громад» почав свій шлях у Полтаві 20-метровим, подорожував по всій Україні. Громадські активісти у 23 містах дошивали свої частини і залишали свої побажання єдності, свободи і перемоги.
П’ятий Президент України, лідер «Європейської Солідарності» Петро Порошенко з дружиною Мариною залишили свої підписи і побажання на Прапорі Єдності.
«В цей день ми піднімаємо державний прапор і схиляємо голову в пам’ять про тих, хто віддав своє життя для того, щоб існувала Україна. Бо Державний Прапор, Державний Герб, Гімн – це як фундамент побудови нашої держави. За те, щоб цей прапор існував, і для того, щоб держава існувала, сотнями років українці віддавали своє життя. Наче священний вогонь, вони в цим прапором їхали в табори ГУЛАГу, тримали його в криївках УПА, зберігали в 60-х в самвидаві. Для того, щоб у 80-х мільйони українців під цим прапором і під звуки «Ще не вмерла Україна» поховали імперію. Нам це вдалося», – наголосив Петро Порошенко.
«Але особливого звучання наш Гімн і важливості наш Прапор отримав під час Революції Гідності. 22 січня, у День Соборності, вчитель з Донецька Анатолій Чайка тут поруч на Грушевського відмовився віддавати беркутам наш прапор. Йому зламали обидві кістки, але він прапор не віддав. Бо це був символ нашої перемоги, майбутньої перемоги», – нагадав Порошенко. Він закликав усіх обов’язково побувати в Музеї історії України у Другій світовій війні, де розгорнута експозиція прапорів.
«Там є прапор, який був піднятий над старим терміналом Донецького аеропорту. Прапор, який був піднятий двома фантастичними людьми: Мирославом Гаєм, бійцем Національної гвардії, і Сергієм Шевчуком – воїном славетної 95-ї аеромобільної десантної бригади, на 120-метрову телевежу на горі Карачун перед звільненням Слов’янська. Там є прапори, які підняла 93 бригада над шахтою Бутівка», – зазначив п’ятий Президент.
Він також згадав про героїчний подвиг Володимира Балуха, якого російські окупанти кинули у в’язницю за те, що він підняв український прапор над своїм будинком у Криму. «Він знав, що його за це чекає, але він демонстрував, що українців не залякати. Володимира ми витягнули з в’язниці. І так, як Володимира Балуха, буде звільнено Український Крим і Донбас», – наголосив Порошенко.
«Ми маємо згадати героїчного Володимира Рибака, який в 2014-му зупинив стягнення українського прапора із захопленої російськими терористами Горлівки. Його схопили, багато годин катували і вбили, але він знав, що він бореться за українську державу і український прапор», – сказав Петро Порошенко.
«Саме український прапор об’єднує всю Україну і українців нашої держави і всього світу. Незалежно від мови, національності, релігії. Це як ідентифікатор «свій-чужий», – наголошує п’ятий Президент.
Марина Порошенко привітала українців зі святом Державного Прапора. «Останні роки Прапор і Гімн набули для нас особливого значення. Гімн ми співаємо тоді, коли коли відбуваються дуже серйозні національні події. І відчуваємо велике піднесення та гордість, коли бачимо синьо-жовтий прапор, який майорить серед прапорів інших країн. І саме під цими кольорами ми захищаємо наші кордони, ми будуємо нашу країну і виховуємо молоде покоління українських патріотів», – сказала Марина Порошенко.
Учасники акції розгорнули величезний прапор і залишили на ньому свої побажання. Координатор ГО «Справа Громад» Віталій Гайдукевич розповів, що завтра Прапор Єдності буде брати участь у Марші Незалежності. Активісти ГО «Справа Громад» планують продовжити шлях Прапора Єдності, щоб він об’їхав ще більше міст та сіл України, і на 30-ту річницю Незалежності України наступного року його знову розгорнуть у серці нашої держави.
ПРОМО