Президент Володимир Зеленський у новорічному зверненні розповів дітям про боротьбу із коронавірусом, кредити для бізнесу, будівництво доріг та мостів, повернення українців додому та ситуацію на Донбасі.
Побажання громадянам прозвучали як від глави держави, так і від дітей, пише УП.
Цьогоріч у президента створили відео у форматі розмови із маленькими українцями. Саме їм Зеленський і розповів про рік, який минув.
Президент відзначив, що в цьому році Україна мала події, якими може пишатись, проте й ті, за які соромно. Щодо останніх, то у зверненні українцям нагадали про бунт у Нових Санжарах. Згадали в Офісі і про катастрофу літака МАУ в Ірані, лісові пожежі на сході України, падіння літака Ан-26 із курсантами під Чугуєвом.
Приділив увагу президент і ситуації на Донбасі. За його словами, 2020 рік нагадав українцям, що означає тиша, відзначивши зменшення обстрілів та втрат серед наших військових.
“Скажу зрозуміло для вас. І це логічно, адже все, що ми робимо, – ми робимо саме для вас….
2020-й нагадав, як насправді багато героїв серед нас.
Навесні ми почали всі хворіти. Виявилось, що в лікарнях та аптеках багато чого немає. Чому? Просто дехто втратив нюх ще задовго до ковіду.
І от всі ми були як у фільмах, коли здається, що врятувати можуть тільки супергерої. Дорослі не вірять в їх існування.
Але цьогоріч, як і у 2014-му, ми знову переконалися – супергерої існують. І до наших військових долучились наші медики. Наші суперлікарі. Суперлаборанти. Суперводії швидкої. Суперпілоти. Суперприкордонники. Супервчителі. Наші суперпожежники та суперрятувальники. І ми точно не маємо іншого варіанту, аніж бути супер-Україною. Так?
Так, це був рік, де, на жаль, катаклізми руйнували житло і природу. І рік, де, на щастя, ми руйнували стереотипи.
Наприклад, що в Україні неможливо робити хороші дороги. Цей міф пішов на всі чотири сторони по всіх чотирьох тисячах кілометрів нових доріг.
Колись вам буде 18 і ви зможете водити авто українськими дорогами. Ми старались, щоб за час, поки ви подорослішаєте, ці дороги не постарішали. І не втомились.
Цей рік довів, що дитячу лікарню “Охматдит “можна добудувати і не передавати, немов булаву, кожному наступному президенту України. Що можна “знести” пам’ятник корупції, встановлений ще у 2004 році, і за вісім місяців перетворити легендарний довгобуд України на новий міст у Запоріжжі. А по всій Україні відбудувати 150 мостів.
І ми не слухаємо метальників бруду на вентилятор соцмереж. Після когось залишаться пости. А після когось залишаться мости.
Цей рік показав, що для громадян із Донбасу та Криму можна зробити сучасні КПВВ, де їм стане остаточно зрозуміло, хто ставиться до них як до людей, а хто – як до “заручників”.
Цей рік показав, що можна про армію говорити, а можна зробити для безпеки і оборони найбільший в історії бюджет. Що держава може почати спільне будівництво корветів і вперше за часи незалежності замовити у “Антонова” три нових українських літаки.
А відсотки кредитів для бізнесу можуть бути не 20, 18 чи 14 відсотків, а маленькими, такими, як ви – 5%, 7% або 9%. Кому 9 років? Ось і відсотки такими можуть бути.
2020-й знову довів, що Україна своїх не залишає. І нам неважливо, звідки повертати своїх людей: підвали ОРДЛО, російська в’язниця чи китайский Ухань. Це полонені моряки танкера із Лівії чи загиблий екіпаж і пасажири літака з Ірану.
І ми однаково щасливі – повертати 250 тисяч громадян, що застрягли через карантин по світу, або одного українця. Нашого захисника. Нескореного Віталія Марківа.
І найголовніше, цей рік нагадав нам, що таке тиша. Слова “Сьогодні не стріляли”. Дні, коли в новинах кажуть: “За добу немає втрат”. Тижні, коли матері, дружини й діти не плачуть. Місяці, коли наші військові не гинуть. 158 днів припинення вогню на Донбасі. Найдовше від початку війни. 158 днів перемир’я. Небездоганно? Так, і це правда. Та хіба через це – непотрібного? Ні. І це також правда.
Знаєте, ви ще зовсім маленькі і, можливо, не до кінця розумієте, чому так відбувається. Але зараз мусите точно знати одне: українські захисники – найкращі у світі. Вони сміливі і дуже-дуже сильні. Та, на жаль, так стається і декого з них Бог забирає до себе на небо. Найкращих і найвідважніших. Цього року ми дуже старались, щоб Бог залишив якомога більше з них в Україні. Щоб вони і далі могли нас захищати і принести мир. Він можливий. Він близько. Він обов’язково буде…
Дорогі українці! Наступного року ми будемо відзначати 30-річчя нашої незалежності. Ми – великий народ. Ми маємо хоробрість Святослава, велич Володимира, мудрість Ярослава. У нас є Шевченко. Більше того – у нас є два Шевченки! І бути президентом такого прекрасного народу – це велика гордість. І велика відповідальність. І я буду робити все, щоб і через рік, і в усіх наступних роках у цей самий день і час, мені було не соромно дивитись вам в очі”.
Президент згадав видатних українців, яких забрав цей рік, зокрема науковця Бориса Патона, письменника Михайла Жванецького, композитора Мирослава Скорика та режисера Романа Віктюка.
Відзначив він і здобуття титулу найсильнішої людини планети українцем Олексієм Новіковом.
“А коли будете сперечатись, хто сильніший – Бетмен, Росомаха чи Дедпул… Насправді найсильніший українець. Наш богатир Олексій Новіков, який став цьогоріч найсильнішою людиною на планеті Земля. А ми не маємо іншого варіанта, аніж стати найсильнішою країною”, – сказав Зеленський.