fbpx

Обшук у Волошина – це черговий прояв тиску і переслідування опозиції, – В'ятрович

Політика 11:28, 25.11, 2021

Вчора, 24 листопада, в помешканні депутата Івано-Франківської обласної ради від “Європейської солідарності” Сергія Волошина у місті Яремче відбувся обшук у справі замаху на Сергія Шефіра, помічника президента Володимира Зеленського. В той самий час слідчі в особливо важливих справах (ОВС) Національної поліції прийшли з обшуком і в будинок батьків Волошина. Обшуки проводилися згідно з ухвалою Печерського суду столиці від 3 листопада.

Як розповів Сергій Волошин, вчора в його дім і будинок батьків увійшли з десяток слідчих ОВС Національної поліції. Вони пояснили, що у машину Шефіра стріляли зі зброї калібру 7.62 – у Волошина є зареєстрована мисливська рушниця такого калібру. Зазначимо, що це дуже популярний середній калібр стрілецької зброї.

Сергій Волошин повідомив, що під час замаху на Сергія Шефіра на Київщині не перебував. Він додав, що ще у вересні дав вичерпну інформацію слідчим, де перебував у день замаху на Шефіра, коли користувався зброєю тощо.

“Вони вдосвіта будять моїх батьків, в мами трусяться руки, батько хвилюється… Чи є для цього підставою те, що я є власником зброї калібру 7.62? В Україні таких є десятки або й сотні тисяч. Цікаво мені, чи на території Івано-Франківської області ще у когось проводили обшуки з таких підстав”, – сказав Волошин.

обшук в Сергій Волошина в справі замаху на Шефіра
Обшук проводили слідчі Головного управління ОВС Національної поліції України. Слідчі оглядають сейф, де зберігається мисливська зброя Волошина

В “Європейській солідарності” такі дії правоохоронців вважають черговим проявом тиску і переслідування опозиції. Про це йшлося сьогодні, 25 листопада, на пресконференції в Івано-Франківську, в якій взяли участь Сергій Волошин і народні депутати від “ЄС” Володимир В’ятрович, Олег Синютка і Микола Княжицький.

Як заявив голова обласної організації партії “Європейська солідарність” народний депутат Володимир В’ятрович, такими обшуками влада, ймовірно, намагається відвернути увагу суспільства від ваґнергейту.

Микола Княжицький зазначив, що подібні обшуки проводяться зараз по всій країні, оскільки така зброя є у багатьох мисливців. Однак, за інформацією КУРСу, станом на сьогодні на Прикарпатті такий обшук провели тільки у Волошина.

“Пан Волошин є лідером організації “ЄС” у Надвірній, де проходили відомі вам вибори, де була складна ситуація через те, що партія влади витворяла на цьому окрузі. Приходять до нього, проводять без жодних підстав обшук, вилучають телефон, отримують всю його інформацію. Він займається політичною діяльністю. Можна сказати, що це все нібито випадковість, що такі обшуки проходили у багатьох регіонах України і це такий спосіб шукати злочинців – обшукувати всіх, в кого є зброя, тому що в Шефіра стріляли зі зброї такого калібру. Але, звичайно, з нашої точки зору, це лише привід для переслідування політичної опозиції, бо жодних серйозних підстав для обшуку немає. І ми, “Європейська солідарність”, хочемо закликати владу: ви зливаєте, ваґнергейт, літаєте на літаках і вертольотах святкувати дні народження і посилаєте обшуки до представників опозиції по цілій країні – і це в той час, у нас взагалі-то ворог стоїть на наших кордонах! Це точно не демократична країна, і це точно не захист України”, – сказав Микола Княжицький.

Олег Синютка нагадав, що системні переслідування опозиції почалися зі справ проти Софії Федини, Марусі Звіробій, Рифмайстра та інших. Натомість жодної активності за влади Зеленського правоохоронці не виявляють стосовно Трухіна, Третьякової, Брагара і багатьох інших. За його словами, переслідуванням опозиції влада хоче відвернути увагу від реальних проблем, але така практика може закінчитися для Зеленського еміграцією в напрямку Ростова.

“Випадок Волошина – це не переслідування конкретної людини. Це лише один з проявів системної кампанії із залякування суспільства й спроба відвернути увагу від справжніх проблем”, – сказав Синютка.

“Ми заявляємо, що те, що відбувається, – це спроба тиску на опозицію. Ми повинні захистити людей, аби не допустити сповзання України до авторитаризму”, – підсумував Володимир В’ятрович.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: