fbpx

Оксана Савчук у ВРУ пропонує перенести День Незалежності України та узаконити прапор УПА

Політика 09:23, 09.10, 2019

Позафракційна народна депутатка від Франківська, свободівка Оксана Савчук зареєструвала у ВРУ два свої перші законопроєкти - про перенесення теперішнього Дня Незалежності України та узаконення прапора УПА.

НА ФОТО: Оксана Савчук - народна депутатка від Івано-Франківська

У Верховній Раді франківська нардепка Оксана Савчук зареєструала проєкт постанови №2205 “Про День Незалежності України”, який пропонує перенести День Незалежності на 22 січня.

Відповідний проєкт постанови оприлюднений на сайті Верховної Ради.

У пояснювальній записці йдеться, що відраховувати період незалежності Української держави потрібно з 22 січня 1918 року, з дня проголошення IV Універсалу Центральної Ради Української Народної Республіки, яким відновлено національну державність Української нації. Відтак пропонується визнати дату 22 січня Днем Незалежності України і щорічно відзначати його як державне свято. А 24 серпня 1991 року вважати Днем відновлення Незалежності України і щорічно також відзначати його як державне свято.

Оксана Савчук також є автором законопроєкту №2229 “Про Прапор Національної Гідності”.

Законопроєкт пропонує встановити, що прапором національно-визвольної боротьби українського народу є Прапор Національної Гідності. Прапор Національної Гідності є стягом, який складається з двох рівновеликих горизонтальних смуг: верхньої – темно-червоного кольору, нижньої – чорного кольору, зазначено в пояснювальній записці.

“Червоно-чорний прапор – це прапор  національно-визвольної боротьби українського народу, овіяний славою боротьби за незалежність України, оспіваний в піснях та прославлений у віршах українських поетів та є Прапором Національної Гідності”, – каже обґрунтування законопроєкту.

Проєкт закону передбачає, що Прапор Національної Гідності встановлюватиметься на будівлях державних органів України – як центральних, так і місцевих, а також на будівлях органів місцевого самоврядування 22 січня у День Соборності України, 20 лютого у День Героїв Небесної Сотні, 14 березня (День українського Добровольця), 21 травня (День пам’яті жертв політичних репресій), 23 травня (День Героїв), 28 червня (День Конституції України), 24 серпня (День Незалежності України), 14 жовтня (День створення Української Повстанської Армії), 6 грудня (День Збройних Сил України).

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: