fbpx

Пасічник з Франківська здобув "платину" в Лондоні за липовий мед

Політика 15:56, 13.06, 2023

Лісовий липовий мед, який виготовляє пасічник і підприємець Андрій Рибак на пасіці поблизу Івано-Франківська, отримав “платину” — найвищу міжнародну відзнаку конкурсу “London Honey Awards” у Великій Британії.

Свою пасіку Андрій Рибак отримав у спадщину від батька, а той — від свого батька. Наразі разом із сім’єю продовжує медову справу, заснувавши компанію “Медова спадщина”, повідомляє Суспільне.

“Цьогоріч наш лісовий мед з липи отримав платинову відзнаку. Це найвища нагорода, яка засвідчує якість меду. Її отримують одиниці. Зазвичай у цьому конкурсі беруть участь щонайменше представники з 50 країн світу. І мені приємно, що наш український мед так високо оцінили”, — каже Андрій Рибак.

Медова спадщина здобула платину у Великій Британії за липовий мед
Фото: London International Honey Awards у Facebook

З його слів, якість меду визначають у декілька етапів. Спочатку роблять лабораторні аналізи, а тоді його дегустують медові сомельє.

“У лабораторії визначають діастазу, яка свідчить про крутість меду, роблять пилковий аналіз. У нашому меді, який отримав “платину”, пилковий аналіз показав 68% зерен липи, тобто з яких медоносів він складається. Згодом мені пришлють більш розширену інформацію про мед, а також оригінал наліпки, якими зможу маркувати “мед-переможець”, — каже підприємець.

Смак продукту дегустують медові сомельє, продовжує Андрій Рибак. За його словами, в Україні таких спеціалістів, на жаль, немає.

“Як є винні сомельє, так є і медові. Це дуже фахові спеціалісти. Їх запрошують з різних країн. Під час конкурсу вони не знають, який мед куштують, оцінюють запах, смак, колір продукту”, — розповідає Андрій Рибак.

Участь у міжнародному конкурсі у Лондоні Андрій Рибак бере втретє. Чоловік каже: вперше його продукція отримала два “срібла” та одну “бронзу”, наступного року — “золото”. А цьогоріч уже й “платину”. Андрій Рибак зізнається: мріє, щоб увесь світ знав, що Україна виготовляє унікальні меди.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: