fbpx

Поліція вимагає від єврейської громади Коломиї список з адресами і телефонами

Політика 19:45, 10.05, 2020
НА ФОТО: Яків Заліщикер, фото theukrainians

Поліція направила голові єврейської громади Коломиї Якову Заліщикеру вимогу надати копію статуту організації, список членів громади, а також їхні адреси і мобільні телефони. Плюс всі дані про студентів у вишах області.

Про це повідомив глава Українського єврейського комітету Едуард Долинський в мережі.

“Департамент стратегічних розслідувань Івано-Франківської обласної поліції звернувся до голови єврейської громади Коломиї Якова Залищикера і повідомив, що департамент займається боротьбою з транснаціональними та етнічними організованими групами і злочинними організаціями. І що, мабуть, для боротьби з єврейським транснаціональним злочинним угрупованням громада повинна видати поліції “копію статуту, список членів громади з адресами і мобільними телефонами, список студентів єврейської національності у вузах Коломиї”, – йдеться в повідомленні Долинського.

Поліція вимагає від єврейської громади Коломиї список з адресами і телефонами 1

На що Заліщикер відповів: статут є в держреєстрі, релігійні громади відокремлені від держави, а персональні дані членів громади видають тільки у випадку зареєстрованих кримінальних проваджень.

Поліція вимагає від єврейської громади Коломиї список з адресами і телефонами 2

На повідомлення відреагував прикарпатський нардеп Ігор Фріс.

“Щойно отримав підтвердження від голови єврейської ралігійної громади іудейського ортодоксального віросповідання міста Коломия Яківа Заліщикера, що в лютому місяці Департамент стратегічних розслідувань Івано-Франківської обласної поліції, яким керує одна відома особа Михайло Банк, звернувся до голови громади. Вважаю, що ми повинні ретельно розібратися з цим питанням, а саме хто, з якою метою, за допомогою яких ресурсів має намір отримати персональну інформацію про членів єврейської громади Коломиї.

Чи є порушені кримінальні провадження за участю представників громади. Чи не здійснюється тиск на громадян єврейської національності в такий спосіб.

Особливо це стає досить цікавим, коли починаєш оцінювати особу Михайла Банка та інформацію, яка останнім часом присутня в мережі. Вважаю, що міністр Арсен Аваков (Arsen Avakov) повинен більш детально вивчити цей кейс і нарешті прийняти зважене рішення щодо цього персонажу”, – написав у себе на сторінці нардеп і повідомив, що направив з приводу неконституційності такого запиту листа до міністра МВС Авакова та прем’єра Шмигаля.

Ситуація набрала розголосу в мережі.

“Поліція, яка вирішила провести перепис євреїв, – повинна бути і буде звільнена”, – відреагував журналіст, блогер, депутат ВРУ від “Слуги народу” Олександр Дубінський.

“Як написав Александр Дубинский, інвентаризатор євреїв Франківська повинен і буде звільнений. Прикладу до цього всі зусилля”, – в свою чергу підсумував Фріс.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: